CategoriesBlogi Haigused

KÜÜNED JA VITAMIINID

Kui silmad on hinge aken, siis küüned on aken sinu tervisele.

Küüntelt on võimalik vaadata vitamiinide ja mineraalide taset ja vahel ka reedavad küüned tõsisemat immuunsuse langust. Järgnevalt leiad mitmeid soovitusi oma küünte tervise ja üldise immuunsuse tõstmiseks.

ÜLDISED SOOVITUSED KÜÜNTE TOETAMISEKS

Biotiin on iluvitamiin mis toetab mitmeid olulisi funktsioone kehas. Biotiinil on tähtis roll naha, juuste ja närvide tervisele. See soodustab rakkude tervislikku kasvu ja uuenemist.

Vitamiin C vaegus võib põhjustada hapraid küüsi ja aeglustada nende kasvu. Sammuti on see oluline kollageeni tootmiseks.

Raud on meie kehale oluline, sest see aitab transportida hapniku meie rakkudesse. Vitamiin C ja B12 aitavad kaasa raua paremale omastamisele ja kiiremale imendumisele.

Oomega 3 on üks vajalikumaid rasvu, mida meie keha ise ei saa toota. Oomega 3 on tähtis naha, juuste ja küünte kvaliteedile, et need püsiksid terved ja niisutatud.

MSM on vesilahustuv orgaaniline väävliühend ning on oluline ilu mineraal tervete juuste ja küünte moodustumiseks. Ühtlasi on tal tähtis osa kollageeni tootmisel.

KUIVAD JA HAPRAD KÜÜNED

Foolhape on üks B vitamiini vormidest, mis aitab kaasa punaste vereliblede moodustumisele ehk aitab tuua hapniku ja toitaineid küünejuure juurde ning soodustab uute rakkude arengut.

Kaltsiumi puudus kehas võib muuta küüned nõrgaks ja hapraks. Küünte nõrkus võib viidata ka nõrkadele luudele. D vitamiin aitab kehal paremini kaltsiumi omastada. 

Silicea ehk räni (rakusool nr 11) ülesanne on luua meie kehas struktuur, tugevus, paindlikus ja stabiilsus. Räni on hädavajalik ka kollageeni tootmisel. Seega räni puudumine muudab meie küüned ja juuksed kergelt murduvaks ning rabedaks.

VERTIKAALSED JOONED KÜÜNTEL

Magneesium osaleb enamikus elutähtsates ensümaatilistes reaktsioonides, nt aitab sünteesida proteiini mida on vaja ilusate ja tugevate küünte kasvuks.

HORISONTAALSED ehk BEAU JOONED KÜÜNTEL

Tsink on üks põhilisemaid mineraalaineid mis toetab organismi kasvus ja arengus. Seega on tsingi puudus märgatav ka küünte ja juuste tervises. Beau jooned on horisontaalsed vaod küüntel mis ilmuvad peale haigust, vigastust või on mõni muu konditsioon olnud kehas mis on takistanud küünte normaalset kasvu. Kuigi vaod on märgatavad hiljem, on siiski oluline toetada keha tsingiga, sest inimorganism ei suuda ise tsinki toota ja toidust ei pruugi vajalikku kogust kätte saada.

KAUSSJAD KÜÜNED

Küüned on õhukesed ja servad keerduvad ülespoole moodustades küüntest lusika. Selline küünte seisukord viitab juba tõsisemale haigus konditsioonile kehas. Üks põhjuseid on raua puudus, aga see võib viidata ka aneemiale ja/või depressioonile.


VÄRVILISED KÜÜNED

Valged küüned ehk valged täpid küüntel viitavad tsingi ja kaltsiumi puudusele kehas.

Sinised küüned võivad olla tingitud sellest, et verevarustus on kehv ning küüned ei saa piisavalt hapniku. Raud ja B12 võivad aidata sel puhul.