CategoriesBlogi Suvi

PÄIKE JA SUVI

Külm talv hakkab seljataha jääma ja päike paitab juba hellalt põski. Oleme omalt poolt pannud kokku soovitused kuidas hoolitseda oma naha eest ja valmistada ta ees olevaks suveks ette, et päikesekiired liiga ei teeks. Ja kui päike on tugevamalt pai teinud, siis leiad homöopaatilised soovitused olukorra leevenduseks.

 

Soe ja päikseline ilm kohe kutsub õue ja on lihtne unustada ka algtõed kuidas hoida oma keha – hoia pea kaetuna, tarbi piisavas koguses vett ja hoia nahk õlitatud.

 

On teada, et eestlastel on nahavähi esinemissagedus üks kõrgemaid, seega tuleb meil panna erilist rõhku oma naha heaolule. Kui nahk ei ole piisavalt niisutatud, siis on ta kerge kõrbema. Ilusa jume saladuseks on naha õlitamine. Sobivad peaaegu kõik õlid, aga et ka päike mõnusalt külge hakkaks sobivad selleks hästi vaarikaseemneõli ja argaaniaõli.

 

Vaarikaseemneõli pakub kaitset nii UVA ja UVB kiirte vastu. Rikkalik Omega 3 ja Omega 6 rasvhapete sisaldus aitab kaasa rakkude uuenemisele, tervendab ja vähendab naha punetust ning lööbeid, tagab naha elastsuse ja toonuse ning niisutab nahka. Õli sisaldab rikkalikult E-vitamiini, millel on antioksüdantne toime ning kaitseb naha rakukesi lipiidide oksüdeerumise eest ja pidurdab naha vananemise protsessi. Tal on põletikuvastased omadused mis aitavad rahustada naha ärritusi ja ekseeme.

 

Argaaniaõlil on nahka toitev, niisutav ja kaitsev toime. Pidurdab vananemist, pinguldab nahka ning parandab elastsust ja jumet. Aitab taastada naharakke, kaitseb vabade radikaalide, keskkonna kahjulike mõjude ja UV kiirte eest. Õli on rikas vitamiinide E, A ja F poolest.

 

Kuldjume on iluvitamiin mis toetab naha loomulikku pruunistumist, kauni jume pikemat säilimist ning lisab nahale kaitset liigse päikese ja väliskeskkonna kahjulike mõjutuste eest. Sammuti kiirendab päikesekahjustustest tervenemist. Kompleksvitamiinis toetavad nahka mitmed vitamiinid ja mineraalid. C-vitamiin aitab kaasa kollageeni moodustumisele. Vitamiinid B2, B3, E, A aitavad kaitsta nahka vananemise eest. Tsink toetab vitamiin A normaalset ainevahetust ja hoib nahka tervena. Beetakaroteen toetab rakkude arengut. Vask aitab kaasa naha normaalsele pigmentatsioonile.

 

Porgandimahl sisaldab beetakaroteeni mis annab nahale kergelt päevitunud jume. Lisaks sisaldab porgandimahl ka keha toetavaid mineraale nagu raud, mis parandab vereloomet, ja kaltsium, mis tugevdab luid, juukseid ja küüsi. Mahl sisaldab ka A-vitamiini, mis on oluline meie silmadele. Ettevaatust, liigne porgandimahla tarbimine võib koormata maksa.

 

Homöopaatilised ravimid on suurepärane viis päikesepõletuse ja –allergia ennetamiseks ning raviks.

 

Kui tead ette, et oled lähiajal päikese käes viibimas, siis ennetuseks sobib hästi selline protokoll –

Sol tera 200c 1 kord päevas, 3 päeva järjest. Edasi säilitamiseks 30c ülepäeva.

Sol tera sobib nii kerge kui tugevama põletuse puhul. Kui tekib päikesest lööve, sinna kuhu kõige rohkem paistab. Allergilise reaktsioonina toob sügeluse ja punased laigud nahale. Nahk võib ka kooruma hakata.

 

Kui nahk on saanud põletada, siis Calendula kreem aitab esimese punetuse korral.

Apis tahab põletuse peale jahedat, nahk näeb välja turses ja punane. Ei kannata puudutusi. Janutu.

Belladonna tahab põletuse peale sooja, nahk näeb välja punane. Laienenud pupillid, tukslev peavalu, palavik, deliirium. Pead tahapoole kallutades on parem.

Nii Apis kui Belladonna on oma olekult väga ärritunud ja häiritud.

 

Kui põletusest on juba villid tekkinud, siis Cantharise kreem on omal kohal, aga ka teraga saab tuua leevendust. Cantharise puhul toob külm põlenud alale leevendust. Vesised villid on väga tundlikud. Ka Rhus tox ja Urtica urens võivad aidata villide puhul.

Causticum, kui põletusarmid ei taha kuidagi paraneda.

 

Glonoinum sobib päikeseallergia korral. Sümptomid tekivad koheselt peale päiksekiirte puudutust. Sügelev ja punetav nahk, tukslev peavalu, iiveldus. Iga liigutus teeb sümptomid hullemaks, pead ei saa tahapoole kallutada. Külma jääkoti puudutus ei sobi. Jahe õhk leevendab olukorda.

Natrium Muriaticum’il hakkab päikesest nahk sügelema ja kipitama. Lööve ja vesised villid, mis lõhkevad. Sügades võivad nahale jääda kõrgemad vorbid. Tunneb end väsinud ja nõrgana peale päikese käes viibimist. Soovib juua ja soola.

 

Et saaks suve nautida täiel rinnal ja mitte muretseda kõrbenud naha pärast tuleb alustada ettevalmistustega juba varakult. Viibi mõõdukalt päikese käes ja hoia nahk õliga särav!