CategoriesHaigused

KÕHUVIIRUSED

Kõhugripp võib tabada igas vanuses inimesi, kuid on eriti levinud just väikelastel. Kõhugripp ehk gastroenteriit on põletikuline protsess seedetraktis, mis peamiselt mõjutab mao ja peensoole limaskesti. Tavalised sümptomid on kõhulahtisus, äge oksendamine ja valu kõhus. Nende sümptomitega võivad kaasneda ka palavik, kurnatus ja vedelikupuudus.

 

Haigus võib alguse saada bakteritest, viirustest, parasiitidest või saastunud toidust. Haiguse peiteaeg on tavaliselt 1-3 päeva ning kestvus paarist päevast paari nädalani. Sealjuures tasub meeles pidada, et pärast tervenemist võib haige veel mõned päevad nakkav olla.

 

Parim ennetus kõhuviirusteks on korralik käte pesu.

 

Kõhugripi ajal on hea toetada keha rohke vedelikuga ja kergema toiduga. Head näited on puljong,  riisipuder, röstsai, banaan, mustikad, keedu munad. Ingveri tee aitab hästi iivelduse vastu.

 

Boulardii

Boulardii on kurgu, mao ja soolestiku limaskestale mõeldud tõhus probiootikum, mis aitab taastada kahjustunud mikrofloorat ja ravib erinevatest seedehäiretest tingitud kõhulahtisust. Boulardii parandab seedimist, immuunkaitset ja toitainete imendumist.

 

Piimhappebakterid

Piimhappebakterid aitavad jämesooles mikrofloorat tasakaalus hoida, luues happelise keskkonna, mis pidurdab paljude soovimatute mikroorganismide arenemist.

 

Sorbex

Sorbex on leitav käsimüügiravimite seast ning see on granuleeritud aktiivsüsi. Aktiivsüsi on suure absorbeerimisvõimega aine, mis seob kahjulikke ainevahetusprodukte.

 

Enterosgel

Enterosgel on sammuti käsimüügiravim mis sobib hästi kõhulahtisuse lisaraviks. Ta seob seedekulglas endaga toksiine, kahjulikke aineid, patogeene ja allergeene ning viib neid kehast välja.

 

Gastricumeel

On homöopaatiline kompleksravim mis sobib ägeda ja kroonilise gastriidi, kõrvetiste ja kõhupuhituste raviks.

 

Rakusoolad

Üksik soolana on Kaalium-Alumiinium Sulfuricum’il rakkudele puhastav toime, reguleerib rakumembraani läbilaskvust ja kaitseb vee ja mineraalainete kadude eest.

Komplekssoolana on nr 8 kõhulahtisuse toetuseks, nr 3 kui on kramplikud kõhuvalud ja nr 25 kui vaevavad gaasid, liigne happelisus ja seedehäired.

 

Homöopaatilised ained

Loe ravimite kirjeldusi ja leia mis sobib kõige rohkem haige olekuga

 

Aconite

Kui kõhulahtisus tekib keset ööd koos kõrge intensiivse palavikuga. Haige võib tunda hirmu ja/või ärevust

 

Aloe

Pidev tunne joosta tualetti, sest sulgurlihased tunduvad nõrgad. Tahtmatu väljaheide. Halvem on 5-6 aeg hommikul, kõht koriseb gaasidest enne tualetti jooksmist. Väljaheites võib esineda lima. Kõht tundub raske, kuum ja on tunda teravaid valusid.

 

Arsenicum Album

Sobib hästi toidumürgituse korral reisides. Oksendamine ja kõhulahtisus tekivad pärast keskööd (kl 1-3). Joob väikeste lonksudena külma vett. Kohe peale joomist oksendab. Põletav valu kõhus. Haige on rahutu, kurnatud ja väga külmatundlik.

 

Ferrum Phosphoricum

Hea kasutada haiguse algus faasis, kui väljaheites esineb verd. Janune külmade jookide järele. Oksendab peagi peale söömist.

 

Cichona

Kasutatakse kui esineb kõhulahtisus koos gaasidega. Kõht on punnis ja haige on kurnatud.

 

Ipecacuanha

Tugev iiveldus ja lakkamatu oksendamine, iiveldus ei vähene peale oksendamist. Süljeeritus suureneb. Oksendamise järgselt suur nõrkus, kurnatus. Janu kaob ja väljaheide võib olla roheline või verine.

 

Podophyllum

Seda ravimit kasutavad turistid tavaliselt kõhulahtisuse korral. Kõhulahtisus on valutu, kuid purskab välja. Vahutav ning tugeva haisuga.

 

Veratum Album

Väga äge oksendamine ja kõhulahtisus, külm higi otsa ees. Haige on kahvatu ja suure januga. Liigutamine teeb olukorra hullemaks. Kõhugaasid väljuvad tahtmatult.

 

Väike uba soovitab kasutada välk immuunsuse jaoks alati oma kolme sõpra – C ja D vitamiini ning tsinki, et ehitada üles keha kaitsebarjäärid :)