Categoriesblogi

KÜLMETUSE ESMAABI

Kevadised kavalad ja muutlikud ilmad võivad endaga kergelt kaasa tuua külmetuse. Järgnevalt toome välja mõned soovitused millega oma immuunsust turgutada kergema haiguskulu tagamiseks.

 

C-vitamiin

Liposoomne C-vitamiin on kõige efektiivsem toetus kõikide haiguste raviks ja C-vitamiiniga ei saa üle doseerida. Mis iganes põletikude korral on C-vitamiin kõige efektiivsem immuunsüsteemi toetaja. Liposoomne C-vitamiin on pika ja sügava toimega antioksüdant ehk keha puhastaja.

 

D-vitamiin

D-vitamiin toob rakkudesse päikese ja rõõmu tagasi ning tõstab mitokondrites elujõutootlikust kõikide haiguste korral. Kõrgema D-vitamiini tasemega inimesed haigestuvad harvemini külmetushaigustesse.

 

Tsink

Kõrge tsingi tase kehas aitab ennetada külmetushaiguseid või vähendada haiguste kestvusaega keskmiselt 40%. Tsink on vajalik valgete vereliblede tootmiseseks. Tsink tagab ka normaalse maiste- ja lõhnatundlikkuse ning toitainete imendumise.

 

Echinacea tilgad

Punase päevakübara tinktuur, sarnaselt tsingile, toetab valgete vereliblede tootmist, mis aitavad kehal võidelda haigusega ning lühendab haiguse kestvust.

 

Rakusoolad

Rakumineraalid aitavad saavutada tasakaalu molekulaarsel tasemel. Ained on piisavalt väikese struktuuriga, et imenduda suu ja limaskesta kaudu otse vereringesse mõjutades nii raku tegevust, ainevahetust ja seeläbi kogu organismi enesetunnet.
Külmetus kombo nr 5 (nohu), 6 (köha) ja 11 (palavik), Ferrum Phos rakusool

 

Aconitum 30c

Kuiva ja külma ilmaga kokkupuutest tekkinud kaebused. Eriti tõhus esimese 24h jooksul. Palavik tõuseb järsku ja kõrgele. Vesine nohu. Kurk punane, kuiv, põletav. Külmavärinad käivad mööda selga üles-alla. Nägu punane, istuli tõustes muutub kaameks. Suur janu külmade jookide järele. Hirmunud, rahutu, ärevuses. Halvem keskööl. Köha äratab unest

 

Ferrum Phosphoricum 30c

Tunned, et hakkad haigestuma, aga selged sümptomid puuduvad. Haigus algab aeglaselt. Nõrkus, külmavärinad. Madal palavik. Võib esineda ninaverejooksu. Kuiv, kõditav köha. Köha öösel ei sega, aga uni on rahutu.