KategooriaHaigused

KÕHUVIIRUSED

Kõhugripp võib tabada igas vanuses inimesi, kuid on eriti levinud just väikelastel. Kõhugripp ehk gastroenteriit on põletikuline protsess seedetraktis, mis peamiselt mõjutab mao ja peensoole limaskesti. Tavalised sümptomid on kõhulahtisus, äge oksendamine ja valu kõhus. Nende sümptomitega võivad kaasneda ka palavik, kurnatus ja vedelikupuudus.

Haigus võib alguse saada bakteritest, viirustest, parasiitidest või saastunud toidust. Haiguse peiteaeg on tavaliselt 1-3 päeva ning kestvus paarist päevast paari nädalani. Sealjuures tasub meeles pidada, et pärast tervenemist võib haige veel mõned päevad nakkav olla.

Parim ennetus kõhuviirusteks on korralik käte pesu.

Kõhugripi ajal on hea toetada keha rohke vedelikuga ja kergema toiduga. Head näited on puljong,  riisipuder, röstsai, banaan, mustikad, keedu munad. Ingveri tee aitab hästi iivelduse vastu.

Boulardii

Boulardii on kurgu, mao ja soolestiku limaskestale mõeldud tõhus probiootikum, mis aitab taastada kahjustunud mikrofloorat ja ravib erinevatest seedehäiretest tingitud kõhulahtisust. Boulardii parandab seedimist, immuunkaitset ja toitainete imendumist.

Piimhappebakterid

Piimhappebakterid aitavad jämesooles mikrofloorat tasakaalus hoida, luues happelise keskkonna, mis pidurdab paljude soovimatute mikroorganismide arenemist.

Sorbex

Sorbex on leitav käsimüügiravimite seast ning see on granuleeritud aktiivsüsi. Aktiivsüsi on suure absorbeerimisvõimega aine, mis seob kahjulikke ainevahetusprodukte.

Enterosgel

Enterosgel on sammuti käsimüügiravim mis sobib hästi kõhulahtisuse lisaraviks. Ta seob seedekulglas endaga toksiine, kahjulikke aineid, patogeene ja allergeene ning viib neid kehast välja.

Gastricumeel

On homöopaatiline kompleksravim mis sobib ägeda ja kroonilise gastriidi, kõrvetiste ja kõhupuhituste raviks.

Väike uba soovitab kasutada välk immuunsuse jaoks alati oma kolme sõpra – C ja D vitamiini ning tsinki, et ehitada üles keha kaitsebarjäärid :)