CategoriesHaigused Mineraalid

MAGNEESIUM JA ÄREVUSHÄIRE

Magneesium on üks olulisemaid mineraale meie organismis. Magneesium vastutab u 80% teadaolevate metaboolsete funktsioonide eest. Ta mängib rolli lihaste lõdvestamisel ja kokkutõmbumisel, aitab hoida lihased tugevana ja võimaldab neil normaalselt töötada. Aitab vähendada väsimust ja kurnatust.

Magneesium osaleb rakujagunemise protsessis ja aitab kaasa normaalsele glükoosi, rasva ja valgu ainevahetusele. Magneesium aitab kehal hoida normaalset temperatuuri, toodab ja transpordib energiat, edastab närvisignaale. Lisaks toetab terveid luid, reguleerides kaltsiumi imendumist ja kasutades aktiivset D-vitamiini vormi säilitusvormi asemel.

Inimese organism ei suuda magneesiumi ise sünteesida ja seetõttu on meie varud piiratud. Ka ei saa perearsti juures veretestiga mõõta magneesiumi taset veres. Aga meil on test, mida täites saad aimu, kas sa peaksid magneesiumi juurde tarbima – Vaata siia!

Magneesiumi puudus võib tekkida kehas tänu alkoholi tarbimisele, kus magneesium vastutab kehast alkoholijääkide eemaldamise eest. Kui sinu dieet hõlmab rohkelt kaltsiumi ehk kui tarbid kaltsiumipreparaate ja tarbid piimatooteid.

Meie tänane vesi on erinevate kemikaalidega korduvalt puhastatud, ehk naturaalsel kujul linnainimene ei saa veest mineraale kätte ja see tõttu on ka meie toit mineraalide vaesem. Kui meie kehasse jõuab vähe magneesiumit, mis vastutab lihaste ja luude normaalse oleku eest, siis võivad lõua lihased pinges olla mis tekitab öist hammaste krigistamist.

üks diabeedi tunnuseid on magneesiumipuudus. Diabeet suurendab kõrge vererõhu ja südamehaiguste riski ning kõigi nende seisundite ravimid võivad põhjustada magneesiumipuudust, muutes diabeedi ja ärevuse hullemaks. Kõrgenenud veresuhkur suurendab ka pulssi, mis võib olla ärevuse vallandaja. Kanada diabeediliidu andmetel kannatavad 14% diabeediga inimestest ärevushäire all.

Kuidas on seotud magneesium ja ärevushäire?

Magneesiumi puudus kehas annab sarnaseid tunnuseid kui ärevus. Nt rahutus, närvilisus, ei suuda lõõgastuda, väsimus, nõrkus, kehv uni, mäluhäired ja mõistuse hägustumine, iiveldus, seedeprobleemid, higistamine jne.

Seega võib juhtuda, et ärevuse taga on tegelikult magneesiumi puudus. Magneesiumi tarbimine üksi ei ravi ärevust, kuid kindlasti on ta oluline faktor, mis paneb keha korralikult toimima. Kui neerupealsed ei ole enam piisava magneesiumiga kaetud, siis vallanduvad kergemini võitle ja põgene hormoonid, adrenaliin ja noradrenaliin.

See oma korda põhjustab kõrget vererõhku ja südame pekslemist, nagu ärevuski võib teha. Mida vähem on kehas magneesiumit, seda liialdatum on adrenaliini vabanemine kehas.

Põhjused, miks meie kehas võib tekkida magneesiumi puudus:

1. Sportimisel eritub magneesium organismist higiga.

2. Alkohol vähendab magneesiumitaset oma diureetilise toime tõttu.

3. Antatsiidid neutraliseerivad maohapet, takistades magneesiumi imendumist.

4. Happevihm sisaldab suures koguses lämmastikhapet ja kui maapinnas olev kaltsium ja magneesium püüavad maapinna happesust neutraliseerida, siis selle tulemusena väheneb nende mineraalide sisaldus maapinnas.

5. Kofeiin vähendab oma diureetilise toime tõttu magneesiumi taset. Lisaks stimuleerib see neerupealised, mis suurendab organismis adrenaliini kogust ja vähendab magneesiumi kogust.

6. Enamik ravimeid vähendab magneesiumi taset, eriti fluoriaatomeid sisaldavad ravimid.

7. Väetiste kõrge fosfori, kaaliumi ja lämmastikusisalduse tõttu ei saa taimed neile vajalikke mineraale, sest liigne kaaliumi ja fosfori imendumine taimedesse takistab magneesiumi omandamist.

8. Joogivees, hambaraviprotseduurides, hambapastas ja ravimites sisalduv fluoriid ja fluor seovad endaga magneesiumi ja ei lase organismil magneesiumi omandada. Magneesiumfluoriid (MgF2) on mittelahustuv ühend, mis asendab luudes ja kõhres oleva magneesiumi hapra, ebastabiilse kristallilise ainega.

9. Toiduainete töötlemine ja küpsetamine vähendab toiduainetes oleva magneesiumi taset.

10. Sellised herbitsiidid nagu Roundup seovad endaga magneesiumit, mistõttu sellega töödeldud taimi ei ole võimalik kasutada aastakümneid.

11. Pestitsiidid tapavad maapinnas olevaid vihmausse ja baktereid, mille funktsioon on töödelda pinnast ja lagundada mineraale, mistõttu selle tulemusena omandavad taimed vähem mineraale.

12. Magneesiumi imendumist takistavad ka soolehaigused, sealhulgas soole ärritussündroom (IBS), nn soolestiku lekkimine, tundlikkus gluteenile ja kaseiinile, seenhaigused ja parasiidid.

13. Rämpstoidud, eriti suhkrut sisaldavad tooted, vähendavad samuti magneesiumi taset organismis. Maks vajab ühe glükoosimolekuli töötlemiseks 28 magneesiumiaatomit. Fruktoosi töötlemiseks on vaja 56 magneesiumiaatomit.

14. Magneesiumivaest toitu söövate loomade liha on madala magneesiumisisaldusega.

15. Magneesiumi imendumist takistavad ka oksaalhape (sisaldub rabarberis, spinatis ja lehtpeedis) ning fütiinhape (sisaldub teraviljas ja sojas).

16. Madal kaaliumitase organismis võib suurendada magneesiumi eritumist uriini kaudu.

17. Valgurikkad dieedid võivad takistada magneesiumi imendumist ja vajavad seedimiseks ja kohanemiseks rohkem magneesiumi.

18. Teravilja, eriti riisi ja nisu rafineerimine, vähendab nende magneesiumisisaldust.

19. Saunateraapia, mida tehakse kaalulangetamiseks, organismi puhastamiseks mürkidest või lihtsalt hea tervise säilitamiseks võib koos higiga organismist viia välja suures koguses mineraale, mis tekitab magneesiumipuuduse sümptomeid.

20. Haritavas pinnases on järel vähe magneesiumi.

21. Pinnase erosiooni tõttu uhutakse muld tugeva vihmaga või niisutamise tagajärjel ära, mis vähendab ka mineraalide, sealhulgas magneesiumi sisaldust maapinnas.

22. Füüsiline, vaimne või emotsionaalne stress või trauma võib samuti põhjustada magneesiumivähesust.

23. Stressist tingitud maohappe vähesus takistab magneesiumi imendumist.

24. Tees olevad tanniinid seovad ja eemaldavad mineraale, sealhulgas magneesiumi.

25. Trans-rasvhapped ja mineraalide puudus muudavad rakuseina struktuuri ja teeb nad jäigemaks, mõjutades retseptorite funktsiooni ja takistades toitainete liikumist rakkudesse või neist välja.

26. Vee pehmendamine vähendab magneesiumi taset.

Millist magneesiumi me soovitame?

RnA Reset ReMag magneesium on hetkel üks parimaid magneesiumi toidulisandeid, mis aitab võidelda magneesiumipuudusest tekkinud terviseprobleemide vastu. ReMag erineb teistest turul saada olevatest magneesiumi lisanditest selle poolest, et see on 98-100% keha poolt omastatav, imendub rakutasandil ning magneesiumi stabiliseeritud ioonid ei mõju lahtistavalt.

Maailmas ainulaadse ReMag vedela magneesiumi töötas välja USA tunnustatud arst ja funktsionaalmeditsiini ekspert Dr. Carolyn Dean. Dr. Dean on pühendanud 45 aastat mineraalainete, eriti magneesiumi uurimisele ning kirjutanud üle 20 raamatu ja lugematul hulgal teadusartikleid mineraalainete olulisusest.

Oma aastatepikkuse töö tulemusel nägi ta, kui paljusid kroonilisi haigusi ja vaevusi põhjustab magneesiumi puudus inimese kehas. Ta lõi unikaalse ja väga tõhusa vedela magneesiumi ReMag, mis on aidanud kümnetel tuhandetel inimestel üle maailma oma tervist parandada.

ReMag on vedeliku kujul seega on väga puhta koostisega ning vedelal kujul on ka lihtsam kontrollida annuse suurust erinevalt kapsli või tableti kujul magneesiumist.

Mõned soovitused veel kuidas oma ärevust maandada:

  • Regulaarne füüsiline aktiivsus aitab loomulikult pingeid ja ärevust leevendada, stimuleerides ajus endorfiine. On tõestatud, et sellised harjutused nagu jooksmine, jõutõstmine ja jooga aitavad meie kehal lõõgastuda ning leevendada üldist pinget ja stressi. Proovi alustada igapäevase jalutuskäiguga ja / või lõpetada oma treeningrutiin õues, et pakkuda oma kehale päevast annust looduslikku D-vitamiini.
  • Stressi tavaline kõrvaltoime on võimetus rahulikult magada ning unepuudus jätkab stressitsüklit. Une kvaliteedi parandamiseks tuleks luua unehügieeni plaan ja sellest kinni pidada. Nt õhtusöök süüa 3h enne magamaminekut, keskkond luua rahulikuks, vaikseks ja hämaraks, mediteeri, ekraanid kinni vähemalt 1 tund enne magama jäämist.
  • Meditatsioon võib aidata vaigistada sisemist dialoogi ja edendades rahulikkust, suurenenud energiat ja meeleolu. Leia mugav ja vaikne koht, kus saad oma meelt vaigistada. Kui paigal on raske istuda, siis võid proovida kõndimismeditatsiooni! Seal ei ole õiget ega valet teed, võid proovida ka koduseid töid teha meditatiivses olekus. Oluline on, et sa oleksid vaikselt ja üksi ja teed ülesandeid mis pole liialt keerulised, et ei peaks oma meelt kasutama.

Vaimne tervis on oluline igas eluetapis. Ärevuse, pingete, keskendumisraskuste jms korral juuruta omale väikesed muutused sisse, mis aitaksid jääda rahulikumaks ning mis aitavad rahustada ärevat meelt. Tee väike jalutuskäik peale tööd, lisa päeva veele magneesiumit ja mineraale ning õhtul enne uinumist rahusta meel mediteerides. Magneesium on ülioluline mineraal, millele oleme liiga vähe oma tähelepanu andnud kuid mis täidab väga olulisi ülesandeid meie kehas.