KategooriaUudised

Elery Tammemägi

Minu juured asuvad Setumaal, keskkoolis käisin Valgamaal ja Tartu Ülikoolis õppisin kirjandust ja rahvaluulet. Pärast teise lapse sündi ei olnud enam aega kirjanduseks, sest sattusin alternatiivmeditsiini juurde, kui seda kunsti nii saab nimetada ja see oli rohkem kui huviatav.

Minu esimene homöopaatia-kogemus oli aastal 2000, mil angiini haigestunud abikaasa oli teinud läbi juba kaks antibiootikumi-kuuri. Kümme päeva hiljem kerkis tal palavik taas 39 kraadini ja kurk oli ikka paistes. Haiglas tilgutati talle veeni järjekordselt antibiootikume ja soovitati mandlite lõikust, kui asi oli rahulikumasse faasi jõudnud. Kogu lugu. Kui uus kurguvalu taas kohal oli, rääkisin sellest ühe tuttavaga, kes oli tuttav homöopaatiaga ning soovitas proovida. Homöopaatilise ravimiga kadus palavik poole päevaga ja kaasa enesetunne paranes märkimisväärselt. Ainult hääl oli koos haigusega kadunud. Sõitsime järgmise homöopaatilise preparaadi järele. Järgmise päeva hommikuks oli ka hääl tagasi ja abikaasa läks tööle. Olime hämmingus väikeste homöopaatiliste terade toime üle! Mees arvas, et sellist kunsti oleks mõttekas osata minulgi. Sealt algasidki minu õpingud Soome Homöopaatia Akadeemias, mis kestsid 4 aastat koos diplomi saamiseks nõutud meditsiinilise väljaõppega.

Meie perel pole tänu homöopaatiale edaspidi olnud tarvidust võtta ei antibiootikume ega ka teisi ravimeid, millel on võimalikud negatiivsed kõrvaltoimed. Kuna teadmised süvenevad kogemustega, siis üsna pea otsisin ja valisin sadade homöopaatiliste ravimite seast õiget homöopaatilist ravimit ka sõpradele. Edasi nende sõpradele ning peale diplomi kättesaamist olengi homöopaadina töötanud nüüdseks juba 16 aastat. Homöopaatiale lisaks õppisin Rootsi koolis Medica Nova refleksoloogiat ja olen tänaseks kutseliste refleksoloogide õpetaja.

Asendamatult armas ja õpetlik aeg on minu elus olnud töö rasedate ja sünnitajatega. Olen doula-terapeudina koolitanud ja valmistanud ette paljud rasedad sünnituseks ja viibinud sünnitoetajana sajakonnal sünnitusel, et näha kuidas üks uus elu justkui ookeanist tärkab.

Lisaks vastuvõttudele õpetan ka teisi, kuidas iseennast ja oma lähedasi tervena hoida. Selleks on loodud Ravikunsti kool, kus pere tervist hoida soovivad inimesed saavad käia iganädalastel loengutel. Lisaks homöopaatiale ja refleksoloogiale räägin keha hoidmise kunstist laiemalt: näiteks toitumisest ja toidulisanditest ning nende vajadusest või mittevajadusest; ka lähisuhete hoidmisest, miks mitte ka kvaliteedi tõstmisest, sest terve keha ja terve vaim on ju klassika.

Mul on tore ja terve pere ja soovin Teile kogu südamest sedasama!