Laos

Toimetulek dementsusega

20.00

Praktiline käsiraamat dementsusega lähedase ja enese eest hoolitsemiseks

 

Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Armastatud inimesel diagnoositud dementsus põhjustab arusaadavalt hirmu ja ärevust. Kliinilised psühholoogid dr Michelle Hamill ja dr Martina McCarthy usuvad, et dementsuse suhtekeskne mõistmine aitab teadvustada selle seisundiga kaasnevaid väljakutseid, võimaldades inimestel samaaegselt hästi ja väärikalt elada. See praktiline käsiraamat sisaldab tõenduspõhiseid nõuandeid ja jagab nii hooldajate kui ka dementsusdiagnoosiga inimeste eneste kogemusi, võimaldades teil

  • leppida dementsusdiagnoosiga ning mõista sellega kaasneda võivaid sümptomeid ja käitumisviise;
  • arendada elukvaliteeti parandavaid isiksusekeskseid oskusi;
  • õppida tulemuslikult suhtlema nii dementsuse alg- kui ka hilisstaadiumis;
  • tutvuda peamiste tekkida võivate probleemidega ja arendada enda vaimset sitkust;
  • arvestada iseenese tunnetega ja mõista raskusi, mida võite hooldaja rollis kogeda.

See raamat annab teile enesekindlust ja teadmisi, mida vajate iseenda ja oma lähedase toetamiseks teekonnal läbi dementsuse.

 

Dr Michelle Hamill on kliiniline psühholoog-konsultant, kes töötab eakate vaimse tervise, mälukliinikuteenuse ja dementsusravi vallas.

Dr Martina McCarthy on kliiniline psühholoog, kelle erialaks on mälukliinikute töö ja tugevuspõhised psühholoogilise teraapia vormid dementsusega inimestele.

 

„Eelkõige on see raamat väärtuslik, kuna loob ettekujutuse, mida dementsusega inimene tunneb ning kuidas ta suhestub oma pere ja reaalse maailmaga.“

Hanna-Stiina Heinmets
Dementsuse Kompetentsikeskus

Võrdle tooteid

Toimetulek dementsusega removeLapsed on taevast removeAjutorm. Teismelise aju jõud ja siht removeRaamat: „MAGNEESIUM - täieliku tervise puuduv lüli“- Carolyn Dean removeMinu aktiivne beebi. Arendavad harjutused sünnist esimese sammuni removePEREEMA RAVIRAAMAT remove
NameToimetulek dementsusega removeLapsed on taevast removeAjutorm. Teismelise aju jõud ja siht removeRaamat: „MAGNEESIUM - täieliku tervise puuduv lüli“- Carolyn Dean removeMinu aktiivne beebi. Arendavad harjutused sünnist esimese sammuni removePEREEMA RAVIRAAMAT remove
Pilt
Hinnang
Hind20.0015.0020.0027.0017.0023.00
Saadavus
Lisa ostukorvi

Lisa korvi

Lisa korvi

Lisa korvi

Lisa korvi

Lisa korvi

Lisa korvi

Toote lühikirjeldusPraktiline käsiraamat dementsusega lähedase ja enese eest hoolitsemiseks  RAAMAT PABERKANDJAL! Raamatu autor, arst ja naturopaat dr Carolyn Dean põimib oskuslikult kokku iga keerulise teema mõistetavaks tegemise kaks olulist aspekti – ta toob välja keeruliste mõttekäikudega teadustööde kokkuvõtted ja seejärel seletab need lihtsate sõnadega lahti. Dr Deani kutsutakse väljateenitult tuleviku arstiks –tema teaduslik lähenemine ja kristallselged seletused teevad näpunäidete järgimise lihtsaks ja pingevabaks Autor: Carolyn Dean Raamat on eestikeelne. 241 lk; 2023.a. Köide: kõvakaaneline.
TootekirjeldusArmastatud inimesel diagnoositud dementsus põhjustab arusaadavalt hirmu ja ärevust. Kliinilised psühholoogid dr Michelle Hamill ja dr Martina McCarthy usuvad, et dementsuse suhtekeskne mõistmine aitab teadvustada selle seisundiga kaasnevaid väljakutseid, võimaldades inimestel samaaegselt hästi ja väärikalt elada. See praktiline käsiraamat sisaldab tõenduspõhiseid nõuandeid ja jagab nii hooldajate kui ka dementsusdiagnoosiga inimeste eneste kogemusi, võimaldades teil
  • leppida dementsusdiagnoosiga ning mõista sellega kaasneda võivaid sümptomeid ja käitumisviise;
  • arendada elukvaliteeti parandavaid isiksusekeskseid oskusi;
  • õppida tulemuslikult suhtlema nii dementsuse alg- kui ka hilisstaadiumis;
  • tutvuda peamiste tekkida võivate probleemidega ja arendada enda vaimset sitkust;
  • arvestada iseenese tunnetega ja mõista raskusi, mida võite hooldaja rollis kogeda.
See raamat annab teile enesekindlust ja teadmisi, mida vajate iseenda ja oma lähedase toetamiseks teekonnal läbi dementsuse.   Dr Michelle Hamill on kliiniline psühholoog-konsultant, kes töötab eakate vaimse tervise, mälukliinikuteenuse ja dementsusravi vallas. Dr Martina McCarthy on kliiniline psühholoog, kelle erialaks on mälukliinikute töö ja tugevuspõhised psühholoogilise teraapia vormid dementsusega inimestele.   „Eelkõige on see raamat väärtuslik, kuna loob ettekujutuse, mida dementsusega inimene tunneb ning kuidas ta suhestub oma pere ja reaalse maailmaga.“ Hanna-Stiina Heinmets Dementsuse Kompetentsikeskus
Lapsed on taevast John Gray

John Gray sai esimese abieluaasta jooksul isaks nii vastsündinud imikule kui ka kahele kooliealisele kasutütrele. Olles küll paljudel seminaridel tegelnud kõige erinevamas vanuses lastega ja nõustanud tuhandeid lapsevanemaid, leidis ta end uues olukorras käitumas nii mõnigi kord vastupidiselt oma õpetustele. Sellest kõigest õppides kujunes välja lihtne, kuid unikaalne teooria, mis toob esile laste sisemise soovi vanematele meeldida. Raamatus jagab PhD John Gray nii oma kasvatusalaseid teadmisi kui ka isiklikke kogemusi, kuidas üksnes positiivseid meetodeid kasutades sirguvad koostöövalmid, enesekindlad ja osavõtlikud lapsed.

Ajutorm. Teismelise aju jõud ja siht

Daniel J. Siegel

Tavaliselt räägitakse puberteedist kui hormoonide kontrollimatust möllust, mille vastu aitaks pigem lapsevanemail endil paariks aastaks kõrvaklapid pähe panna.

Doktor Siegeli raamat kummutab arvukad müüdid ja väärarusaamad sellest, mis toimub teismelise organismis ja aitab leida lahendusi, mis viivad koostööni ning pakuvad tuge kummalgi pool põlvkondade rindejoont olijatele.

Kuidas pöörata laste kõige keerulisem arenguperiood võimalikult tulemuslikuks ning mõlemale osapoolele stressivabaks? Esiteks tuleb puberteedist rääkides vaadata senistest arusaamadest sootuks pikemat perioodi ja teiseks ei ole emotsionaalse intensiivsuse, piiride kompamise ja suhtlusringi avardumise aeg kindlasti võrreldav „hulluks minemise“ ega „ebaküpsusega“, mida enamik vanematest hirmuga ootavad. Aju-uuringutel põhinev murranguline teos avab uksi omavaheliseks suhtluseks ning aitab ära hoida siiani vältimatutena tundunuid põlvkondadevahelisi konflikte.

„Daniel J. Siegel on lastearst, psühhiaater ja teadlane, kes annab praktilisi näpunäiteid ja lootustandvaid juhiseid nii noorukitele kui nende vanematele. Soovitan seda raamatut tungivalt kõigile teismelistele ja neile, kes noortest hoolivad.“

Maire Riis, traumaterapeut, laste ja noorte kriisiprogrammi juht

Minu aktiivne beebi. Arendavad harjutused sünnist esimese sammuni Maarja Säde

Igapäevane beebiga võimlemine aitab kujundada lapse õigeid liigutusmustreid ja soodustab tema füüsilist arengut. Ühestki lapse motoorse arengu etapist ei tohiks üle hüpata – püüa pühendunult keskenduda igale neist. Koos lõbusalt tegutsedes tugevneb side Sinu ja lapse vahel. Raamat annab julgust ja õpetab, kuidas beebile tema esimesel eluaastal kasvamisel toeks olla.

 

Maarja Säde õppinud Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas füsioteraapia eriala ning omab terviseteaduste magistrikraadi. Beebidega töötamise soov tekkis tal bakalaureuse lõpupraktikal, kus Maarja sai kuu aega oma õpitud oskusi praktiseerida Tartu Ülikooli Lastehaigla füsioterapeudi Ülle Utsali käe all. Füsioterapeudina asus ta tööle juba magistriõpingute esimesel aastal: “Mul tekkis võimalus Ida-Tallinna Keskhaiglas töötada just pisikeste beebide ja lapseootel naistega. Ida-Tallinna Keskhaiglas olen töötanud peaaegu kuus aastat”. Hetkel on Maarja Säde kodune ja tal on kaks last.

Oma igapäevatöös füsioterapeudina tekkis Maarja Sädel vajadus adekvaatse harjutuste materjali järgi, sest lapsevanemad kippusid unustama teraapias nähtud harjutusi. Olles ise lapsevanem, siis teab ta, et on vaja palju erinevaid beebiga seonduvaid asju meeles pidada. Pole midagi imekspandavat selles, kui koju jõudes ettenäidatud harjutused lapsevanematel juba ammu ununenud on. “Seoses sellega tekkis mul mõte teha oma raamat „Minu aktiivne beebi – arendavad harjutused sünnist esimese sammuni“, kus on kirja pandud olulisemad beebi arenguga seotud küsimused”, räägib Maarja. Tänu raamatule on lapsevanematel võimalus kodus kogu harjutusvara ja olulisemad õpetussõnad meelde tuletada või iseseisvalt ära õppida.

“Esimesel eluaastal vajab iga beebi vanemate erilist lähedust ja tuge, sest lapse füüsiline areng teeb läbi suure hüppe. Lapse eest hoolitsemine ei tähenda ainult eakohast toitu ja puhast peput: oluline on temaga suhelda, rääkida, võimelda. Selleks ei ole vaja minna mänguringi – väga palju saab ära teha kodus, oma harjumuspärases keskkonnas ja ajal, mil nii ema kui laps tunnevad end heatujulisena. Raamatus „Minu aktiivne beebi“ õpetatakse lihtsalt ja arusaadavalt eakohaseid tegelusi imikuga ning selgitatakse, miks üks või teine harjutus on just selles eas hädavajalik. Imikuga koos olemiseks tuleb võtta aega ja nautida hetke – laps on väike väga lühikest aega.”

Reet Raukas, lastearst

Raamatut soovitab Eesti Füsioterapeutide Liit.

Lihtsad looduslikud viisid oma pere ja lähedaste ravimiseks. Käepärane nii kodus kui reisil. Jõukohane ka meestele. 20 aasta jooksul kogutud tarkused mis on kõik kas autori enda kolme lapse (ja mehe) või teiste emmede laste peal järele proovitud ning toimivad. Autor: Terje Tähe Kirjastus: Tarkuseraamat Ilmumisaasta: 2015 Keel: Eesti Raamatu formaat: Pehmekaaneline Lehekülgi: 379 Mõõdud: 210x155