Tootekirjeldus | Shelley Keneipp, Mh. Dihom
Shelley Keneipp jagab oma laia teadmistepagasit ja aastatepikkust kogemust, et pakkuda homöopaatiliste ainete kohta selgeid ja lihtsaid teadmisi. Ta julgustab lastevanemaid, kes soovivad vabaneda harjumusest tugineda üksnes tavapärasele meditsiinile ja kasutada selle asemel suhteliselt taskukohaseid retseptita kättesaadavaid raviaineid, ilma et peaks seejuures muretsema kahjulike kõrvaltoimete pärast. Autor soovitab põhilisi raviaineid, mis võiksid kuuluda iga majapidamise esmaabikomplekti; annab ülevaate enamlevinud vaevustest, nagu köha, külmetushaigused, palavik ja seedehäired ning on lisanud pilkupüüdvad külgribad, mis teavitavad lugejaid kohest meditsiinilist arstiabi vajavatest haigusseisunditest. Tabelitest leiavad lugejad viiteid, milliseid sümptomeid jälgida ja kuidas eristada sarnaseid juhtumeid. Kokkuvõttes muudavad need teadmised selle teose hindamatuks abiliseks lastevanematele, kes soovivad kiiresti anda oma lastele võimalikult leebet ravi.
Teie käes on kaasaegne, praktiline ja põhjalik käsiraamat lapsevanematele, kes oma laste haiguste raviks soovivad homöopaatilisi vahendeid kasutada turvaliselt ja toimivalt.
Shelley Keneippi pika aja jooksul kogutud teadmised on selles teoses väga loogiliselt üles ehitatud tänu koostööle lapsevanematega, kelle ootuseid ja nõuandeid autor on arvestanud.
Raamatust leiab toimivaid ja immuunsust säästvaid lahendusi peaaegu kõikidele tervisehäiretele, mis võivad esineda vastsündinust noorukieani.
Lisaks on vanematele antud selged juhised, kust jooksevad turvalised kodus ravimise piirid ja kust algavad rasked seisundid, suunates pere õigel ajal haiglasse.
Elery Tammemägi, homöopaat ja õpetaja | Täiendatud uustrükk!
Madleen Simson ja Egle Oja
Täiendatud uustrükk Madleen Simsoni ja Egle Oja populaarsest raamatust „Toidu mõju lapse ajule, arengule ja käitumisele“. Raamatule on värske eessõna kirjutanud doktor Riina Raudsik, menukate terviseraamatute autor ja tuntud perearst. Raamatu mitmetele peatükkidele on lisatud uut infot ning ka retseptid on saanud täiendusi.
„„Toidu mõju lapse ajule, arengule ja käitumisele“ on raamat, mis aitab suurepärasel moel otsida selgitusi kaasajal üha rohkemaid peresid puudutavatele vastusteta küsimustele: miks muutuvad meie lapsed üha enam hüperaktiivsemaks, autistlikumaks, miks nende areng ei suju või kulgeb läbi tagasilöökide, miks nad meditsiini tormilisest arengust hoolimata nii sageli haigestuvad. /…/
Käesoleva raamatu muudab eriliseks autorite oskus ühendada teoreetilisi seisukohti lugudega meie laste elust, oskus pakkuda soovitusi ja olla julgustav. Teemakohase raamatuna on see Eestis kahtlemata teedrajav oma põhjalikkuses ja praktilisuses.“
Kai Teeäär, kliiniline lapsepsühholoog
„Raamatu kordustrüki ilmumine on aja märk – inimesed on tasapisi hakanud mõistma ja tähtsustama oma tervist ja on võimelised aru saama, kui suur tähtsus on toidul terve olemises ja võimalusel ka haigustest terveneda.“
Dr Riina Raudsik
***
Sellest raamatust leiab:
… mis võib olla meie laste seas üha enam levivate käitumishäirete, keskendumisraskuste ja hüperaktiivsuse põhjuseks
… kas menüümuutus võib leevendada autisminähtusid
… kuidas toit mõjutab lapse arengut
… milliste haigusteni võib viia kokkupuude raskemetallide ja muude toksiinidega
… kuidas elavhõbe kahjustab organismi
… millist varjatud ohtu võivad peita endas hammaste amalgaamtäidised
… mis on opioidsed peptiidid ning kuidas need kahjustavad närvisüsteemi
… millist mõju võib avaldada vaktsineerimine lapse ajule
… mis on toidutalumatus
… milliseid terviseprobleeme võib põhjustada piim
… kuidas manipuleerivad meie tervisega pärmseened
… mida tähendab gluteenitalumatus
… miks on valge suhkur halb
… mida tasub teada õlidest ja rasvadest
… millega terviseprobleeme põhjustavaid baastoiduaineid asendada ning hulgaliselt tervislikke retsepte.
Loe intervjuud Madleen Simsoniga Telegrami veebist.
| Raamat, mida su vanemad võinuks lugeda
(JA MILLE LUGEMISE EEST SU LAPSED SIND TÄNAVAD)
Philippa Perry
Kuidas olla parem lapsevanem?
Tunnustatud psühhoterapeut Philippa Perry selgitab humoorikalt ja haaravalt, millised aspektid laste kasvatuses on tõeliselt olulised ja missuguseid käitumismustreid tasuks kindlasti vältida.
„Ideaalse retsepti” asemel pakub Philippa Perry palju suuremat pilti vanema-lapse hea suhte saavutamisest ja aitab muuhulgas:
- mõista, kuidas sinu enda kasvukeskkond lapse kasvatamist mõjutab;
- vältida või parandada vigu, mida sa tõenäoliselt teed;
- murda negatiivseid käitumismustreid ja harjumusi;
- hallata nii enda kui ka lapse tundeid;
- mõista erisuguste käitumiste tagamaid.
Oleme aastatuhandeid minevikku ja kes teab kui pikalt tulevikku ulatuvas ahelas vaid imepisikesed lülid. Õnneks suudame oma isiklikku lüli vajadusel muuta.
| Jennifer Margulis "Sinu laps, sinu valik"
Raamatus “Sinu laps, sinu valik” uurib auhinnatud ajakirjanik Jennifer Margulis tänapäeval tavaliseks saanud praktikaid raseduse, sünnituse ja lapse esimese eluaasta jooksul. Ta tõstatab küsimusi nõuannete kohta, mida jagatakse värsketele emadele ja julgustab vanemaid kahtlema selles, mida neile sünnituseelse ja vastsündinu hoolduse kohta räägitakse. Margulis selgitab, kuidas emade ja beebide hooldus on tihti mõjutatud ärihuvidest ning vaatleb muuhulgas lähemalt järgmisi teemasid:
- Miks keisrilõigete arv suureneb
- Miks üha enam naisi loobub rinnaga toitmisest
- Kuidas mähkmetööstus mõjutab vanemaid potitreeningut edasi lükkama
“Jennifer Margulise „Sinu laps, sinu valik“ on uuriva ajakirjanduse suurepärane näide. Küsitledes oma ala tippspetsialiste paljastab ta lõksud, millesse (Ameerika) heausksed lapsevanemad võivad sattuda, tehes otsuseid tervishoiuteenuse osutaja (kas suur või väike haigla, naistearst või ämmaemand, laste- või perearst), ümberlõikamise, vaktsineerimise, rinnaga vs pudelist toitmise või mähkmete valikul.” - Ingrid Kaoküla, 32-aastase staažiga ämmaemand (RM) | RAAMAT
LUND TILISTADA SAAB LUMIKELLUKESEGA
Autor: Kaire Kaur Daniel
See on raamat koduõppest, haridusest ja haritusest, usaldusest enda tarkusesse ja iseendasse. Kui ma mõtlen, mis on minu jaoks haridus, siis esimene ja kõige tähtsam seos tekib vabadusega, vaimse vabadusega. Vabadus olla mina ise, vabadus ja oskus kasutada oma mõistust ilma teiste käskude ja keeldudeta, teha ise valikuid ja otsuseid. Haridus on minu jaoks ka looming. Ma loon ise oma hariduse, harituse ja koos sellega oma maailma. Oma väärikama maailma.
Triina ja Marrin on koduõppel seitsmendat aastat. Need aastad on pakkunud palju otsimisi ja leidmisi ning avastamisrõõmu. Keegi meist pole kordagi kahetsenud ega kahelnud valitud tees. Me oleme võitnud koduõppest väga palju! | Minu aktiivne beebi. Arendavad harjutused sünnist esimese sammuni
Maarja Säde
Igapäevane beebiga võimlemine aitab kujundada lapse õigeid liigutusmustreid ja soodustab tema füüsilist arengut. Ühestki lapse motoorse arengu etapist ei tohiks üle hüpata – püüa pühendunult keskenduda igale neist. Koos lõbusalt tegutsedes tugevneb side Sinu ja lapse vahel. Raamat annab julgust ja õpetab, kuidas beebile tema esimesel eluaastal kasvamisel toeks olla.
Maarja Säde õppinud Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas füsioteraapia eriala ning omab terviseteaduste magistrikraadi. Beebidega töötamise soov tekkis tal bakalaureuse lõpupraktikal, kus Maarja sai kuu aega oma õpitud oskusi praktiseerida Tartu Ülikooli Lastehaigla füsioterapeudi Ülle Utsali käe all. Füsioterapeudina asus ta tööle juba magistriõpingute esimesel aastal: “Mul tekkis võimalus Ida-Tallinna Keskhaiglas töötada just pisikeste beebide ja lapseootel naistega. Ida-Tallinna Keskhaiglas olen töötanud peaaegu kuus aastat”. Hetkel on Maarja Säde kodune ja tal on kaks last.
Oma igapäevatöös füsioterapeudina tekkis Maarja Sädel vajadus adekvaatse harjutuste materjali järgi, sest lapsevanemad kippusid unustama teraapias nähtud harjutusi. Olles ise lapsevanem, siis teab ta, et on vaja palju erinevaid beebiga seonduvaid asju meeles pidada. Pole midagi imekspandavat selles, kui koju jõudes ettenäidatud harjutused lapsevanematel juba ammu ununenud on. “Seoses sellega tekkis mul mõte teha oma raamat „Minu aktiivne beebi – arendavad harjutused sünnist esimese sammuni“, kus on kirja pandud olulisemad beebi arenguga seotud küsimused”, räägib Maarja. Tänu raamatule on lapsevanematel võimalus kodus kogu harjutusvara ja olulisemad õpetussõnad meelde tuletada või iseseisvalt ära õppida.
“Esimesel eluaastal vajab iga beebi vanemate erilist lähedust ja tuge, sest lapse füüsiline areng teeb läbi suure hüppe. Lapse eest hoolitsemine ei tähenda ainult eakohast toitu ja puhast peput: oluline on temaga suhelda, rääkida, võimelda. Selleks ei ole vaja minna mänguringi – väga palju saab ära teha kodus, oma harjumuspärases keskkonnas ja ajal, mil nii ema kui laps tunnevad end heatujulisena. Raamatus „Minu aktiivne beebi“ õpetatakse lihtsalt ja arusaadavalt eakohaseid tegelusi imikuga ning selgitatakse, miks üks või teine harjutus on just selles eas hädavajalik. Imikuga koos olemiseks tuleb võtta aega ja nautida hetke – laps on väike väga lühikest aega.”
Reet Raukas, lastearst
Raamatut soovitab Eesti Füsioterapeutide Liit.
|