Tootekirjeldus | Kes soovib aru saada haiguste juurpõhjustest, et hoiduda immuunsüsteemi pärssimisest keemiliste ravimitega, peab selle raamatu läbi lugema.“ Dr Riina Raudsik
***
Raamatu “Meie haiguste juured” autor Elke Arod on Eesti juurtega naine, kes on elanud suurema osa oma elust Prantsusmaal. Ta on pühendanud oma elu toitumisteraapiale, leevendades individuaalse toitumismuutusega meie elukeskkonnast tulenevat toksilisuse kahjulikku mõju. Tänu karmile isiklikule kogemusele on ta välja töötanud põhjalikele uuringutele tugineva nutri-detoksikoloogia meetodi, mille abiga on ta aastakümnete jooksul aidanud lugematul hulgal ainevahetus- ja käitumishäiretega inimesi.
Raamatu autor küsib, kas pole viimaks aeg tunnistada keskkonna varjatud toksiinide ja meie haiguste algpõhjuste vahelisi seoseid? Meie organism on ravimi-, põllumajandus-, toiduaine- ja muude tööstuste kaudu paljudele toksiinidele (elavhõbe, alumiinium, titaan jt) avatud ning selle tagajärjel võib avalduda peidetud raskmetallide mürgistus. Meil pole kunagi olnud nii palju autismi, allergia, degeneratiivsete ja põletikuliste haiguste, vähi ja diabeedi juhtumeid kui praegu ja me komistame ikka ja jälle keemiliste ravimite kõrvaltoimete otsa. Toitumisteraapia kasutamine avab tee elusale meditsiinile, kus ennetustööga saab igaüks oma tervist säilitada ning haigustest terveneda. Soolestiku mikrobiootat tuleb hästi toita ja kaitsta, sest tema kaitseb meie üldist heaolu.
Elke Arod on rahvusvahelise ühingu Stelior asutaja ja president, toitumise ja organismist mürkide välja viimise spetsialist ning ekspert gluteeni- ja kaseiinivaba dieedi alal.
***
„Käesolev teos on hindamatu väärtusega vanematele, kes otsivad abi ja lahendust oma lapse probleemidele ja kes ei ole nõus vastutustundetu väitega, et „saab suureks, küll kasvab välja“. Aidata tuleb nüüd ja kohe ning kaotada ei ole midagi. Võita on aga uus kvaliteet oma lapse arenguks ja miks ka mitte enese tervise turgutamiseks uute toitumisharjumuste toel.“ Anu Mäe, terapeut
„Sellised katsumused, nagu käesolevas raamatus kirjeldatakse, antakse ainult tugevatele inimestele, et nad sellest õpiks ja ülejäänud inimkonnale teed näitaksid. Loodan, et see raamat on valguskiir paljudele samade probleemide käes vaevlevate inimestele.“
Leelo Lusik, kooliõpetaja
| Jennifer Margulis "Sinu laps, sinu valik"
Raamatus “Sinu laps, sinu valik” uurib auhinnatud ajakirjanik Jennifer Margulis tänapäeval tavaliseks saanud praktikaid raseduse, sünnituse ja lapse esimese eluaasta jooksul. Ta tõstatab küsimusi nõuannete kohta, mida jagatakse värsketele emadele ja julgustab vanemaid kahtlema selles, mida neile sünnituseelse ja vastsündinu hoolduse kohta räägitakse. Margulis selgitab, kuidas emade ja beebide hooldus on tihti mõjutatud ärihuvidest ning vaatleb muuhulgas lähemalt järgmisi teemasid:
- Miks keisrilõigete arv suureneb
- Miks üha enam naisi loobub rinnaga toitmisest
- Kuidas mähkmetööstus mõjutab vanemaid potitreeningut edasi lükkama
“Jennifer Margulise „Sinu laps, sinu valik“ on uuriva ajakirjanduse suurepärane näide. Küsitledes oma ala tippspetsialiste paljastab ta lõksud, millesse (Ameerika) heausksed lapsevanemad võivad sattuda, tehes otsuseid tervishoiuteenuse osutaja (kas suur või väike haigla, naistearst või ämmaemand, laste- või perearst), ümberlõikamise, vaktsineerimise, rinnaga vs pudelist toitmise või mähkmete valikul.” - Ingrid Kaoküla, 32-aastase staažiga ämmaemand (RM) | Miks Lipovitac liposomaalsed vitamiinid?
Lipovitac liposomaalsete vitamiinide eeliseks on see, et neid ei manustata tavapärase tableti või pulbri kujul, vaid vedelikuna, millel on suurem biosaadavus. See tähendab, et vitamiinid on kapseldatud sfääriliste fosfolipiidrakkude südamikku, nn liposoomidesse. Kuna liposoomidel on inimrakkude lipiidmembraanidega sarnane fosfolipiidide koostis, imenduvad nad keha rakkudesse oluliselt paremini.
Koostisosad:
Puhastatud vesi, C-vitamiin (L-askorbiinhappena), magneesium L- askorbaat, päevalille letsitiin.
C-vitamiin aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitusele, aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest, suurendab raua imendumist ning aitab vähendada väsimust ja stressi. Magneesium L-askorbaat, mitte happelise C-vitamiini soolana, sisaldab nii magneesiumi kui ka c-vitamiini omadusi, aitab kaasa lihaste lõdvestumisele ja toetab närvisüsteemi. Letsitiin toetab samuti immuunsüsteemi, aitab kaasa raku membraani funktsioonidele ning kollageeni moodustumisele.
Manustamine:
Täiskasvanule 15 ml päevas vahetult enne hommikusööki või hommikusöögi ajal vastavalt terapeudi või arsti soovitusele. Alla 7 aastastele lastele 7,5 ml päevas, võib segada vee või mahlaga. Soovitatud annust ei tohi ületada. Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi. Hoida lastele kättesaamatus kohas.
PÄEVANE ANNUS |
15 ml |
SISALDUV TOIMEAINE |
15 ml, *% NRV |
VESI |
15 ml |
C-VITAMIIN (ASKORBIINHAPE) |
1000 mg, 1250% |
MAGNEESIUM L-ASKORBAAT |
200 mg, 53,30% |
LETSITIIN |
500 mg |
*% NRV |
päevane võrdluskogus täiskasvanutele (NRV – Nutrient References Value) |
| See on suurepärane suvetoode rannakotti, millega hooldada päikesepunast nahka ning päikesekahjustunud juust! Sobib hästi väga kuivale ja tundlikule/ärritatud nahale taastamaks selle pehmust ja elastsust. Tänu sheaõli põletikuvastastele omadustele on see andnud suurepäraseid tulemusi võitluses atoopilise dermatiidiga. Sheaõlis sisalduv E-vitamiin aitab siluda ja tuhmistada nahakahjustusi ja aknearme. Aitab ennetada ja siluda venitusarme ning pakub nahale kaitset karmide ilmastikuolude eest.
Kuna puhas sheaõli sisaldab A, E ja F vitamiine ja antioksüdante, millel on vananemisvastane toime, siis sobib see küpse ja kortsulise naha hoolduseks. Õli jätab naha niisutatuks, terveks ja siledaks.
Sheaõli võib kasutada igapäevase näopuhastajana, et eemaldada meik ja mustus. See ei ummista poore ega kuivata nahka. Sobib kasutada ka silmakreemi asemel, samuti niisutavaks päevakreemiks ning nahka uuendavaks öökreemiks.
Elustab kahjustatud ja kuivi juukseid, annab neile siidja läike. Sobib eriti hästi värvitud ja lokkis juustele (lisa paar tilka sheaõli oma juuksepalsamile!).
Sheaõli sobib kasutamiseks ka beebidele ning kaitseb nende õrna nahka. Aitab leevendada naha punetust ning kaitseb talvel suurepäraselt beebi põski ja huuli külmakahjustuste eest. Samuti ideaalne beebimassaaži tegemiseks.
Parim vahend titekõõma ravimiseks. Määri külluslik kogus sheaõli probleemsele piirkonnale ja lase 30 min toimida. Kammi ketendav nahk maha pehme harja või beebikammiga. Kõõm kaob täielikult paari kasutuskorra järel.
Kasutamine:
Kasuta sheaõli igapäevaselt kogu keha niisutajana, meigieemaldajana, juuksepalsamina ja ärritavate nahaprobleemide leevendajana. Kandke väike kogus eelnevalt pestud/puhastatud nahale ja laske imenduda enne teiste kosmeetikumide kasutamist. Pane tähele, et sheaõli imendub aeglaselt, mis tagab pikema toimeaja, mistõttu sobib see väga hästi kasutamiseks just õhtuti.
Kasuta paar tilka õli küünenahkade pehmendamiseks. Sheaõli tugevdab küünt ja pehmendab küünenahkasid. Juustehooldusel kandke õli niisketesse juustesse, imendub paremini. Võib ka lisada väikese koguse oma juuksepalsamile. Kanna väike kogus õli oma juukseotstesse, et toita kuiva juust või siluda kahusust.
Oluline: Esmakordsel kasutamisel võtab tihke konsistentsiga õli väljapumpamine pudelist nõuda kannatust ja aega. Jätka pumpamist seni, kuni õli hakkab välja tulema. Kui õli on toatemperatuuril tahke, aseta pudel mõneks minutiks sooja vette, et see pehmeneks.
| Dana Gulbe õppis Riia Pedagoogika- ja Haridusjuhtimise Kõrgkoolis, kus omandas koolieelse lasteasutuse õpetaja 1. taseme kõrghariduse. Samal ajal õppis ta Riias kontaktõppes 1,5 aastat Montessori pedagoogikat ja sai tunnistuse Montessori õpetaja erialal. Dana koondas oma kogemused praktilisse ja kasulikku raamatusse, et iga lapsevanem leiaks ühest kohast vastused kõigile huvipakkuvatele küsimustele, millele vastamiseks lasteaia töötajatel mõnikord paraku ressursse napib.
Dana leiab, et side pere ja lasteaia vahel peaks olema veelgi tihedam kui praegu, sest koolieelne vanus on inimese isiksuse kujunemise aluseks. Pealegi võib iga lapsevanem lasteaia protsesse ja sündmusi mõistes leida endas rohkem rahu ja usaldust, mis on selle eluetapi toredaks kujunemisel eriti oluline.
Raamatu sisutoimetaja Kairi Burk on lasteaiaeluga seotud juba pea 15 aastat. Esialgu lihtsalt aktiivse lapsevanemana, kellele meeldis lasteaiaeluga kursis olla ja end igakülgselt appi pakkuda. Ühel hetkel tekkis lasteaias vajadus kvalifitseeritud tööjõu järele, mis andiski tõuke läbida alustuseks põhjalik lapsehoidjate kursus ja seejärel omandada bakalaureusekraad Tallinna Ülikooli alushariduse erialal.
Küsimused, mis võivad vajada lahendusi:
* Millal hakata lasteaias käima?
* Millised on 3 oskust, mille laps peaks enne lasteaeda selgeks saama?
* Kas eralastehoid või munitsipaallasteaed?
* Mis on Montessori lasteaed?
* Kooliks valmistumine – kuidas saan mina abiks olla? |
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.