Toote lühikirjeldus | | „Mis toimub lasteaias“ on praktiliste nõuannetega käsiraamat, mis aitab lapsevanemal mõista, mis on lasteaed ja kuidas lapsele lasteaiaga kohanemisel toeks olla. Peresid, kus lapsed alles alustavad lasteaiateed, ootavad ees suured elumuutused – see raamat aitab nendeks valmis olla.
* Milliseid riideid lapsele selga panna?
* Kuidas saada hakkama sellega, et laps nutab ja ei taha lasteaeda jääda? Kuidas saaks lapsevanem oma süütunde ja lapse nutuga toime tulla?
* Mis on hommikuring?
* Milline näeb välja lasteaiapäev?
* Kuidas valmistutakse kooliks?
Need on ainult mõned praktilised teemad, mida raamatus käsitletakse. Siit leiavad oma küsimustele vastused nii pered, kellel lasteaed alles ees, kui ka vanemad, kelle laps on juba lähenemas koolieale. | | | | - tutvustab teaduspõhise mõistliku biohäkingulise isetervendamise aluseid
- annab ülevaate toiduainete tervendavatest ja ravivatest omadustest
- aitab ravimise või tervendamise eesmärgil kiiresti ja personaalselt rakendada meditsiiniliste kliiniliste uuringute värskeid läbimurdelisi tulemusi, peatada kroonilisi haigusi või neist üldse lahti saada, pikendada tervena elatud elu
- kiirendab tervete laste ja täiskasvanute meditsiini väljakujunemist ja arenemistutamiseks |
Tootekirjeldus | Raamat, mida su vanemad võinuks lugeda
(JA MILLE LUGEMISE EEST SU LAPSED SIND TÄNAVAD)
Philippa Perry
Kuidas olla parem lapsevanem?
Tunnustatud psühhoterapeut Philippa Perry selgitab humoorikalt ja haaravalt, millised aspektid laste kasvatuses on tõeliselt olulised ja missuguseid käitumismustreid tasuks kindlasti vältida.
„Ideaalse retsepti” asemel pakub Philippa Perry palju suuremat pilti vanema-lapse hea suhte saavutamisest ja aitab muuhulgas:
- mõista, kuidas sinu enda kasvukeskkond lapse kasvatamist mõjutab;
- vältida või parandada vigu, mida sa tõenäoliselt teed;
- murda negatiivseid käitumismustreid ja harjumusi;
- hallata nii enda kui ka lapse tundeid;
- mõista erisuguste käitumiste tagamaid.
Oleme aastatuhandeid minevikku ja kes teab kui pikalt tulevikku ulatuvas ahelas vaid imepisikesed lülid. Õnneks suudame oma isiklikku lüli vajadusel muuta.
| Dana Gulbe õppis Riia Pedagoogika- ja Haridusjuhtimise Kõrgkoolis, kus omandas koolieelse lasteasutuse õpetaja 1. taseme kõrghariduse. Samal ajal õppis ta Riias kontaktõppes 1,5 aastat Montessori pedagoogikat ja sai tunnistuse Montessori õpetaja erialal. Dana koondas oma kogemused praktilisse ja kasulikku raamatusse, et iga lapsevanem leiaks ühest kohast vastused kõigile huvipakkuvatele küsimustele, millele vastamiseks lasteaia töötajatel mõnikord paraku ressursse napib.
Dana leiab, et side pere ja lasteaia vahel peaks olema veelgi tihedam kui praegu, sest koolieelne vanus on inimese isiksuse kujunemise aluseks. Pealegi võib iga lapsevanem lasteaia protsesse ja sündmusi mõistes leida endas rohkem rahu ja usaldust, mis on selle eluetapi toredaks kujunemisel eriti oluline.
Raamatu sisutoimetaja Kairi Burk on lasteaiaeluga seotud juba pea 15 aastat. Esialgu lihtsalt aktiivse lapsevanemana, kellele meeldis lasteaiaeluga kursis olla ja end igakülgselt appi pakkuda. Ühel hetkel tekkis lasteaias vajadus kvalifitseeritud tööjõu järele, mis andiski tõuke läbida alustuseks põhjalik lapsehoidjate kursus ja seejärel omandada bakalaureusekraad Tallinna Ülikooli alushariduse erialal.
Küsimused, mis võivad vajada lahendusi:
* Millal hakata lasteaias käima?
* Millised on 3 oskust, mille laps peaks enne lasteaeda selgeks saama?
* Kas eralastehoid või munitsipaallasteaed?
* Mis on Montessori lasteaed?
* Kooliks valmistumine – kuidas saan mina abiks olla? | Minu aktiivne beebi. Arendavad harjutused sünnist esimese sammuni
Maarja Säde
Igapäevane beebiga võimlemine aitab kujundada lapse õigeid liigutusmustreid ja soodustab tema füüsilist arengut. Ühestki lapse motoorse arengu etapist ei tohiks üle hüpata – püüa pühendunult keskenduda igale neist. Koos lõbusalt tegutsedes tugevneb side Sinu ja lapse vahel. Raamat annab julgust ja õpetab, kuidas beebile tema esimesel eluaastal kasvamisel toeks olla.
Maarja Säde õppinud Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas füsioteraapia eriala ning omab terviseteaduste magistrikraadi. Beebidega töötamise soov tekkis tal bakalaureuse lõpupraktikal, kus Maarja sai kuu aega oma õpitud oskusi praktiseerida Tartu Ülikooli Lastehaigla füsioterapeudi Ülle Utsali käe all. Füsioterapeudina asus ta tööle juba magistriõpingute esimesel aastal: “Mul tekkis võimalus Ida-Tallinna Keskhaiglas töötada just pisikeste beebide ja lapseootel naistega. Ida-Tallinna Keskhaiglas olen töötanud peaaegu kuus aastat”. Hetkel on Maarja Säde kodune ja tal on kaks last.
Oma igapäevatöös füsioterapeudina tekkis Maarja Sädel vajadus adekvaatse harjutuste materjali järgi, sest lapsevanemad kippusid unustama teraapias nähtud harjutusi. Olles ise lapsevanem, siis teab ta, et on vaja palju erinevaid beebiga seonduvaid asju meeles pidada. Pole midagi imekspandavat selles, kui koju jõudes ettenäidatud harjutused lapsevanematel juba ammu ununenud on. “Seoses sellega tekkis mul mõte teha oma raamat „Minu aktiivne beebi – arendavad harjutused sünnist esimese sammuni“, kus on kirja pandud olulisemad beebi arenguga seotud küsimused”, räägib Maarja. Tänu raamatule on lapsevanematel võimalus kodus kogu harjutusvara ja olulisemad õpetussõnad meelde tuletada või iseseisvalt ära õppida.
“Esimesel eluaastal vajab iga beebi vanemate erilist lähedust ja tuge, sest lapse füüsiline areng teeb läbi suure hüppe. Lapse eest hoolitsemine ei tähenda ainult eakohast toitu ja puhast peput: oluline on temaga suhelda, rääkida, võimelda. Selleks ei ole vaja minna mänguringi – väga palju saab ära teha kodus, oma harjumuspärases keskkonnas ja ajal, mil nii ema kui laps tunnevad end heatujulisena. Raamatus „Minu aktiivne beebi“ õpetatakse lihtsalt ja arusaadavalt eakohaseid tegelusi imikuga ning selgitatakse, miks üks või teine harjutus on just selles eas hädavajalik. Imikuga koos olemiseks tuleb võtta aega ja nautida hetke – laps on väike väga lühikest aega.”
Reet Raukas, lastearst
Raamatut soovitab Eesti Füsioterapeutide Liit.
| Raamatus „Kuidas peatada autismiepideemia“ toob organisatsiooni Generation Rescue kaasasutaja ja vaktsiinikahjustusega autistliku lapse isa J. B. Handley esile teaduslikke tõendeid, mis seostavad vaktsiine immuunaktivatsiooniga ajus. Oma raamatuga esitab ta halastamatu ja ajakohase väljakutse USA rahvatervise süsteemile ning haiguste kontrolli- ja tõrjekeskusele anda tõese informatsiooni ja teadusuuringutega lõplik vastus autismi põhjusele. Muidu me seda laastavat epideemiat peatada ei suuda." | Vee tõeline jõud
Olga Butakova
Vesi on Maa peal ainulaadne aine – kõige salapärasemate omaduste ja mitmesuguste võimalustega, mis on siiani jäänud saladuseks. Vesi suudab ravida kõiki haigusi, aeglustada vananemist ja toetada inimkeha elutähtsaid süsteeme.
Olga Butakova on 30-aastase kogemusega arst, pedagoogikadoktor, rahvusvahelise tervise- ja inimarengu akadeemia rektor. Oma raamatus käsitleb ta üksikasjalikult vee tähtsust meie tervisele, sellega seotud väärarusaamu ja eelarvamusi, jagab nõuandeid ja soovitusi.
Saate teada:
– millist vett meie keha vajab;
– kuidas veega ümber käia;
– kuidas vee abil vananemisprotsessi aeglustada;
– millised joogid on kahjulikud ja millised on kasulikud;
– kuidas muuta vesi tervisele ohutuks.
Pidage meeles: vesi – see on elu!
|
|
Ilmumisaasta: |
2020 |
Formaat: |
Pehmekaaneline |
Lehekülgi: |
232 |
Mõõdud: |
140 x 205 |
|
|
|
|
"Isetervendamise ning tervete ja tarkade laste saamise teejuht" on informatiivne teejuht neile, kes soovivad lahti saada oma terviseprobleemidest, ja ka tulevastele lapsevanematele, et sünniks ja kasvaks üles teovõimeline tark põlvkond.
Koostatud paljude RemedyWay kirjastuselt aastatel 2008–2019 ilmunud tervisealaste ja isetervendamisraamatute lugejate palvel.
Loodame, et raamat aitab tõsta lugejate huvi uute teaduslike uuringute tulemuste vastu ja tuua neid kiiremini isetervendamise juurde. Ja muuta uuesti aktuaalseks pidevalt edasiareneva isetervendamise väljaõppekeskuse rajamise.
|
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.