Tootekirjeldus | Isiksuse-psühholoogia homöopaatias
Põhiliste ainete kirjeldus isiksusetüüpide alusel
Philip M. Bailey, M.D.
Selles uues raamatus äratab läbinägelik arst ja homöopaat ellu kõige levinumad homöopaatias eristatavad isiksusetüübid. Kolmekümmet viit tüüpi kirjeldatakse neile iseloomuliku käitumise, peamiste emotsionaalsete kalduvuste, sisemiste konfliktide ning nendega seotud vaimsete probleemide valguses. See raamat on valdkonnast sügavamalt huvitatud homöopaatiaõpilaste ja praktiseerivate homöopaatide jaoks kohustuslik kirjandus ning leiab kindlasti tänulikku vastuvõttu ka homöopaatiliste patsientide ja kõigi tüpoloogilistest kirjeldustest huvitatute seas.
Isiksuse arhetüüpide mõistmine aitab meil paremini tundma õppida iseend, oma perekonda ning inimesi, kellega me iga päev suhtleme.
Autorist
Philip Bailey omandas arstikutse Westminsteri meditsiinikoolis. Ta õppis homöopaatiat Londoni kuninglikus homöopaatiakliinikus ning kreeka homöopaadi George Vithoulkase juures. Bailey õppis kolm kuud Esaleni instituudis gestaltteraapiat ning tal on isiklikke kogemusi Jungi, primaal- ja hingamisteraapiaga. Dr Bailey töötab Austraalias Perthis arsti ja homöopaadina ning peab sageli homöopaatiateemalisi loenguid.
“Philip Bailey teos homöopaatilistest isiksusetüüpidest on kirjutatud väga kaasahaaravas stiilis ja lugemisnaudingut pakkuvas tunnetuslikus keeles. Rikkalikud näited ja autori isiklikud kogemused põhjaliku ainekäsitluse taustal aitavad lugejal jõuda sügavuti nii homöopaatia olemuse juurde kui ka isikliku varjude maailma äärealadele. Suur rõõm on tervitada seda kauaoodatud teost ja palju avastamisrõõmu kõigile tervenejatele!”
Elery Tammemägi, homöopaat ja homöopaatia koolitaja
| Suhtes on intiimsus, hoitus, selge suhtlus ja pikalt kestvad orgastilised seisundid olulisemad kui kiired hetkenaudingud. Seksuaalsus on kui kahe poolega münt. See võib suhtes olla suurimate naudingute ja rahulolu allikas, aga ka suurimate kannatuste paljastaja.
Raamatus:
- - Milliseid erinevaid orgasme on mehed ja naised võimelised kogema?
- - Mille poolest erine tavaline seks teadlikust seksuaalsusest?
- - Miks tavaliselt mehed saavad orgasme, aga naised ei saa? Kas see võiks olla kuidagi teisiti?
- - Kuidas viia oma naine seitsmendasse taevasse?
- - Milline on orgasmide ja naudingute biokeemia?
- - Millised olid eri kultuuride ja vanade eestlaste seksuaalkombed?
- - Milline on nais- ja meesenergia olemuslik erinevus ning miks on selle teadvustamine oluline?
- - Kuidas taastada kaotsiläinud ühendust ja seksuaalset tõmmet?
- - Miks mehed vaatavad pornot ning kuidas see mõjub nende suhtele ja ajukeemiale?
- - Kuidas luua suhetesse sügavust, ühendust ja intimsust?
| Dana Gulbe õppis Riia Pedagoogika- ja Haridusjuhtimise Kõrgkoolis, kus omandas koolieelse lasteasutuse õpetaja 1. taseme kõrghariduse. Samal ajal õppis ta Riias kontaktõppes 1,5 aastat Montessori pedagoogikat ja sai tunnistuse Montessori õpetaja erialal. Dana koondas oma kogemused praktilisse ja kasulikku raamatusse, et iga lapsevanem leiaks ühest kohast vastused kõigile huvipakkuvatele küsimustele, millele vastamiseks lasteaia töötajatel mõnikord paraku ressursse napib.
Dana leiab, et side pere ja lasteaia vahel peaks olema veelgi tihedam kui praegu, sest koolieelne vanus on inimese isiksuse kujunemise aluseks. Pealegi võib iga lapsevanem lasteaia protsesse ja sündmusi mõistes leida endas rohkem rahu ja usaldust, mis on selle eluetapi toredaks kujunemisel eriti oluline.
Raamatu sisutoimetaja Kairi Burk on lasteaiaeluga seotud juba pea 15 aastat. Esialgu lihtsalt aktiivse lapsevanemana, kellele meeldis lasteaiaeluga kursis olla ja end igakülgselt appi pakkuda. Ühel hetkel tekkis lasteaias vajadus kvalifitseeritud tööjõu järele, mis andiski tõuke läbida alustuseks põhjalik lapsehoidjate kursus ja seejärel omandada bakalaureusekraad Tallinna Ülikooli alushariduse erialal.
Küsimused, mis võivad vajada lahendusi:
* Millal hakata lasteaias käima?
* Millised on 3 oskust, mille laps peaks enne lasteaeda selgeks saama?
* Kas eralastehoid või munitsipaallasteaed?
* Mis on Montessori lasteaed?
* Kooliks valmistumine – kuidas saan mina abiks olla? | Jennifer Margulis "Sinu laps, sinu valik"
Raamatus “Sinu laps, sinu valik” uurib auhinnatud ajakirjanik Jennifer Margulis tänapäeval tavaliseks saanud praktikaid raseduse, sünnituse ja lapse esimese eluaasta jooksul. Ta tõstatab küsimusi nõuannete kohta, mida jagatakse värsketele emadele ja julgustab vanemaid kahtlema selles, mida neile sünnituseelse ja vastsündinu hoolduse kohta räägitakse. Margulis selgitab, kuidas emade ja beebide hooldus on tihti mõjutatud ärihuvidest ning vaatleb muuhulgas lähemalt järgmisi teemasid:
- Miks keisrilõigete arv suureneb
- Miks üha enam naisi loobub rinnaga toitmisest
- Kuidas mähkmetööstus mõjutab vanemaid potitreeningut edasi lükkama
“Jennifer Margulise „Sinu laps, sinu valik“ on uuriva ajakirjanduse suurepärane näide. Küsitledes oma ala tippspetsialiste paljastab ta lõksud, millesse (Ameerika) heausksed lapsevanemad võivad sattuda, tehes otsuseid tervishoiuteenuse osutaja (kas suur või väike haigla, naistearst või ämmaemand, laste- või perearst), ümberlõikamise, vaktsineerimise, rinnaga vs pudelist toitmise või mähkmete valikul.” - Ingrid Kaoküla, 32-aastase staažiga ämmaemand (RM) | Raamat, mida su vanemad võinuks lugeda
(JA MILLE LUGEMISE EEST SU LAPSED SIND TÄNAVAD)
Philippa Perry
Kuidas olla parem lapsevanem?
Tunnustatud psühhoterapeut Philippa Perry selgitab humoorikalt ja haaravalt, millised aspektid laste kasvatuses on tõeliselt olulised ja missuguseid käitumismustreid tasuks kindlasti vältida.
„Ideaalse retsepti” asemel pakub Philippa Perry palju suuremat pilti vanema-lapse hea suhte saavutamisest ja aitab muuhulgas:
- mõista, kuidas sinu enda kasvukeskkond lapse kasvatamist mõjutab;
- vältida või parandada vigu, mida sa tõenäoliselt teed;
- murda negatiivseid käitumismustreid ja harjumusi;
- hallata nii enda kui ka lapse tundeid;
- mõista erisuguste käitumiste tagamaid.
Oleme aastatuhandeid minevikku ja kes teab kui pikalt tulevikku ulatuvas ahelas vaid imepisikesed lülid. Õnneks suudame oma isiklikku lüli vajadusel muuta.
|