Laos

FOOLHAPE – bioaktiivne

11.00

Bioaktiivsed foolhappe kapslid aitavad kaasa normaalsele vereloomele, homotsüsteiini normaalsele ainevahetusele, psühholoogilistele funktsioonidele, immuunsüsteemi normaalsele talitusele ja väsimuse ning kurnatuse vähendamisele.

Kirjeldus

PÄEVANE ANNUS SISALDAB

1 -2 kapslit

%NRV*

Foolhape (kaltsium-L-metüülfolaat)

400-800 µg

200-400%

% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele (NRV – Nutrient Reference Value)

FOOLHAPE

aitab kaasa normaalsele vereloomele, toetab psühholoogilisi funktsioone ja immuunsüsteemi normaalset talitust. Lisaks aitab foolhape vähendada väsimust ja kurnatust.

B-vitamiinide rühma kuuluv foolhape toimib sünergias teiste B-vitamiinidega – eriti koos B12-vitamiiniga. Kuigi foolhapet leidub paljudes toiduainetes, kaob see kehast kergesti. Mõnede allikate kohaselt peetakse foolhapet ka aju vitamiiniks.

Foolhappevaeguse ohus on rohkem rasedad, vanemad inimesed, alkoholi liigtarvitajad ja erinevate tervisehäirete, kurnatuse ja väsimuse all kannatavad inimesed.

Bioaktiivne foolhape aitab kaasa:

  • normaalsele vereloomele,
  • homotsüsteiini normaalsele ainevahetusele,
  • psühholoogilistele funktsioonidele,
  • immuunsüsteemi normaalsele talitusele
  • väsimuse ja kurnatuse vähendamisele.

 

KOOSTISOSAD: mahuaine: riisijahu, glaseeraine: pullulaan (taimne kapsel), kaltsium-L-metüülfolaat (vitamiin B9, foolhape).

MANUSTAMINE:  1 kuni 2 kapslit päevas peamise söögikorra ajal. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Toidulisandit ei kasutata mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili. Hoida toodet lastele kättesaamatus kohas.

SÄILITAMINE: Hoida toodet kuivas, suletuna, toatemperatuuril kuni 25 °C ja kaitstuna otsese päikesevalguse eest.

TOOTE KOGUS: 90 taimset kapslit, netokogus 65 g

Foolhape ja folaat – kas need on üks ja sama?

Mõisted “foolhape” ja “folaat” ei tähenda ühte ja sama. Folaat on üldine termin, mida kasutatakse erinevate B9-vitamiini vormide kirjeldamiseks nagu foolhape, tetrahüdrofolaat (THF), dihüdrofolaat (DHF), 5-, 10-metüleentetrahüdrofolaat (5, 10-MTHF) ja 5-metüültetrahüdrofolaat (5-MTHF).

  • Foolhape. Foolhape on folaadi sünteetiline (st foolhapet toiduainetes looduslikult ei esine) vorm, mida kasutatakse foolhappega rikastatud toiduainetes nagu pastatoodetes, riisis, leivas ja osades hommikusöögihelvestes ja toidulisandites.

  • Folaat. Folaat esineb ka looduslikult ja seda leidub enim just roheliste lehtedega köögiviljades (nagu spargel, brokoli, brüsseli kapsas, spinat jne), puuviljades ja marjades (nagu avokaado, banaan, greip, apelsin, papaia, vaarikas, maasikas), kaunviljades (nagu kikerherned, herned, aeduba, munguba, sojauba, valge uba), köögiviljades (nagu peet, porgand, lillkapsas, seller, mais, okra, tomat, kaalikas), teraviljades (nagu täisteravili, bulgur-nisu, nisuidud), aga ka mereandides ning pähklites ja seemnetes.

Miks toidulisandid ja rikastatud toiduained sisaldavad foolhapet, mitte folaati?

Toiduainete rikastamine on protsess, mille käigus lisatakse toidule vitamiine ja mineraalaineid. Kuna foolhape on kuumastabiilsem kui looduslik folaat, mis kuumuse ja valguse toimel kergesti laguneb, siis sobibki just foolhape paremini kasutamiseks nii toidulisandites, kui ka rikastatud toiduainetes.

Foolhape raseduse ajal

Foolhapet peetakse äärmiselt oluliseks terve beebi arengu toetamise seisukohalt nii raseduse ajal, kui ka alles rasedust planeerides. Seega peaks naine raseduse ajal või enne lapseootele jäämist sööma tasakaalustatult ja rohkesti looduslikult folaati sisaldavaid toiduaineid. Enamikul naistest on siiski väga raske saada soovitatud päevast foolhappe kogust ainult toiduga ning seetõttu võib paljudel juhtudel olla soovitatav tarbida lisaks foolhappe toidulisandeid või foolhappega rikastatud toiduaineid.

Miks on üks parimaid foolhappe vorme just L-metüülfolaat?

L-metüülfolaat ehk metüülitud folaat on folaadi aktiivne vorm, mida keha saab kohe kasutama hakata. Samuti on see ka üks ohutuimaid, stabiilseimaid ja bioefektiivseimaid loodusliku foolhappe vorme, mida sisaldavad näiteks ka rohelised lehtköögiviljad. L-metüülfolaat, mis on kombineeritud kaltsiumisoolaga imendub kehas stabiilsemalt, kui L-metüülfolaat kombineerituna glükoosamiinisoolaga.

Foolhappe soovituslik päevane tarbimine ehk foolhappe tarbimise ülempiirid

Kuna foolhape toidulisanditest ja rikastatud toiduainetest imendub kehas suuremal määral (väidetavalt kuni 85%), kui looduslikest toiduainetest pärit folaat (keskmiselt kuni 50%), siis peab seda foolhappe toidulisandite tarbimisel arvesse võtma.

National Institutes of Health (NIH) andmetel on toidulisanditest või rikastatud toiduainetest saadava foolhappe aktsepteeritav ülemine tarbimistase:

  • Sünnist kuni 6 kuu vanuseni: andmed puuduvad
  • 7–12 kuud: andmed puuduvad
  • 1-3 aastased: 300 mcg
  • 4-8 aastased: 400 mcg
  • 9-13 aastased: 600 mcg
  • Teismelised 14 – 18 aastased tütarlapsed: 800 mcg
  • Teismelised 14 – 18 aastased poisid: 800 mcg
  • Täisealised 19 + aastased naised: 1000 mcg
  • Täisealised 19 + aastased mehed: 1000 mcg
  • Rasedad vanuses 14 – 18 aastat: 800 mcg
  • Rasedad vanuses 19 + aastat: 1000 mcg
  • Imetavad emad vanuses 14 – 18 aastat: 800 mcg
  • Imetavad emad vanuses 19 + aastat: 1000 mcg

Foolhape ja selle koosmõju ravimitega

Foolhape võib häirida teiste ravimite mõju ja ka vastupidi, osade ravimite sisaldus veres võib mõjutada foolhappe imendumist. Seega räägi enne foolhappe toidulisandite tarbimist oma arsti või apteekriga.

Toote valmistamisel on järgitud Euroopa Liidu toiduhügieeni määruse EU 852/2004, rahvusvahelise toiduohutuse standardi ISO 22000:2018 nõudeid ning HACCP põhimõtteid

Võrdle tooteid

FOOLHAPE – bioaktiivne removeECOBIOTIC probiootikum removeKOENSÜÜM Q10 ubikinoon + ubikinool – energiavitamiin removeB-KOMPLEKS – bioaktiivne removeMAGNEESIUM GLÜTSINAAT – bioaktiivne removeTESTOBOOST – mehe võimekust ja viljakust toetav remove
NameFOOLHAPE – bioaktiivne removeECOBIOTIC probiootikum removeKOENSÜÜM Q10 ubikinoon + ubikinool – energiavitamiin removeB-KOMPLEKS – bioaktiivne removeMAGNEESIUM GLÜTSINAAT – bioaktiivne removeTESTOBOOST – mehe võimekust ja viljakust toetav remove
Pilt
Hinnang
Hinnanguga 0 / 5
Hinnanguga 0 / 5
Hinnanguga 0 / 5
Hinnanguga 0 / 5
Hinnanguga 0 / 5
Hinnanguga 0 / 5
Hind11.0021.0038.0025.0023.0018.00
Saadavus
Lisa ostukorvi

Lisa korvi

Vali

Lisa korvi

Lisa korvi

Lisa korvi

Lisa korvi

Toote lühikirjeldusBioaktiivsed foolhappe kapslid aitavad kaasa normaalsele vereloomele, homotsüsteiini normaalsele ainevahetusele, psühholoogilistele funktsioonidele, immuunsüsteemi normaalsele talitusele ja väsimuse ning kurnatuse vähendamisele.
ECOBIOTIC on kaheteistkümne erineva inimspetsiifilise piimhappebakteritüvega probiootikum,mis toetab soolestiku mikrofloorat ning osaleb aktiivselt toitainete lõhustamises ja imendumises.
Organismi jaoks oluline vitamiin koensüüm Q10 on võimas antioksüdant, mis toetab energia tootmist ning südame-veresoonkonna ja lihaste normaalset talitlust. Lisaks aitab Q10 hoida normaalset vererõhku. Ubikinoon ja ubikinool on mõlemad koensüümi Q10 erinevad vormid, mis toimivad sünergiliselt ja täiendavad üksteist. Koos aitavad nad säilitada koensüüm Q10 taset organismis ja optimeerida selle toimet.
Optimaalsete dooside ja kiirelt organismi jõudev BIOAKTIIVNE B-KOMPLEKS. B-vitamiinid osalevad enamikes organismi ainevahetusprotsessides. B-vitamiinid aitavad kaasa raku energia tootmisele, väsimuse ja kurnatuse vähendamisele, närvirakkude omavahelist suhtlusele (mälu, keskendumine, kontsentreerumine) ning aju, närvi-, hormonaal- ja immuunsüsteemi normaalsele talitlusele.
Magneesium aitab kaasa normaalsele närvisüsteemi talitlusele ja psühholoogilistele funktsioonidele. Magneesium aitab kaasa ka normaalsele lihaste tööle, valgusünteesile, energiavahetusele ning vähendada väsimust ja kurnatust. Lisaks aitab magneesium hoida luid ja hambaid. Ecoshi bioaktiivne magneesium glütsinaat + vitamiin B6 (püridoksaal-5′-fosfaat) on hästi imenduv. Lisaks on magneesiumi kapslid vähem töödeldud, kui tavapärased magneesiumi tabletid.
Testoboost on mõeldud aktiivsetele meestele, kelle eesmärgiks on toetada oma füüsilist võimekust ja mehelikku potentsiaali. Tootele lisatud seleen aitab kaasa normaalsele spermatogeneesile ning tsink viljakusele ja reproduktsioonile.
Tootekirjeldus
PÄEVANE ANNUS SISALDAB
1 -2 kapslit
%NRV*
Foolhape (kaltsium-L-metüülfolaat)
400-800 µg
200-400%
% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele (NRV – Nutrient Reference Value)

FOOLHAPE

aitab kaasa normaalsele vereloomele, toetab psühholoogilisi funktsioone ja immuunsüsteemi normaalset talitust. Lisaks aitab foolhape vähendada väsimust ja kurnatust.
B-vitamiinide rühma kuuluv foolhape toimib sünergias teiste B-vitamiinidega – eriti koos B12-vitamiiniga. Kuigi foolhapet leidub paljudes toiduainetes, kaob see kehast kergesti. Mõnede allikate kohaselt peetakse foolhapet ka aju vitamiiniks. Foolhappevaeguse ohus on rohkem rasedad, vanemad inimesed, alkoholi liigtarvitajad ja erinevate tervisehäirete, kurnatuse ja väsimuse all kannatavad inimesed.

Bioaktiivne foolhape aitab kaasa:

  • normaalsele vereloomele,
  • homotsüsteiini normaalsele ainevahetusele,
  • psühholoogilistele funktsioonidele,
  • immuunsüsteemi normaalsele talitusele
  • väsimuse ja kurnatuse vähendamisele.
  KOOSTISOSAD: mahuaine: riisijahu, glaseeraine: pullulaan (taimne kapsel), kaltsium-L-metüülfolaat (vitamiin B9, foolhape). MANUSTAMINE:  1 kuni 2 kapslit päevas peamise söögikorra ajal. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Toidulisandit ei kasutata mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili. Hoida toodet lastele kättesaamatus kohas. SÄILITAMINE: Hoida toodet kuivas, suletuna, toatemperatuuril kuni 25 °C ja kaitstuna otsese päikesevalguse eest. TOOTE KOGUS: 90 taimset kapslit, netokogus 65 g

Foolhape ja folaat – kas need on üks ja sama?

Mõisted “foolhape” ja “folaat” ei tähenda ühte ja sama. Folaat on üldine termin, mida kasutatakse erinevate B9-vitamiini vormide kirjeldamiseks nagu foolhape, tetrahüdrofolaat (THF), dihüdrofolaat (DHF), 5-, 10-metüleentetrahüdrofolaat (5, 10-MTHF) ja 5-metüültetrahüdrofolaat (5-MTHF).

  • Foolhape. Foolhape on folaadi sünteetiline (st foolhapet toiduainetes looduslikult ei esine) vorm, mida kasutatakse foolhappega rikastatud toiduainetes nagu pastatoodetes, riisis, leivas ja osades hommikusöögihelvestes ja toidulisandites.

  • Folaat. Folaat esineb ka looduslikult ja seda leidub enim just roheliste lehtedega köögiviljades (nagu spargel, brokoli, brüsseli kapsas, spinat jne), puuviljades ja marjades (nagu avokaado, banaan, greip, apelsin, papaia, vaarikas, maasikas), kaunviljades (nagu kikerherned, herned, aeduba, munguba, sojauba, valge uba), köögiviljades (nagu peet, porgand, lillkapsas, seller, mais, okra, tomat, kaalikas), teraviljades (nagu täisteravili, bulgur-nisu, nisuidud), aga ka mereandides ning pähklites ja seemnetes.

Miks toidulisandid ja rikastatud toiduained sisaldavad foolhapet, mitte folaati?

Toiduainete rikastamine on protsess, mille käigus lisatakse toidule vitamiine ja mineraalaineid. Kuna foolhape on kuumastabiilsem kui looduslik folaat, mis kuumuse ja valguse toimel kergesti laguneb, siis sobibki just foolhape paremini kasutamiseks nii toidulisandites, kui ka rikastatud toiduainetes.

Foolhape raseduse ajal

Foolhapet peetakse äärmiselt oluliseks terve beebi arengu toetamise seisukohalt nii raseduse ajal, kui ka alles rasedust planeerides. Seega peaks naine raseduse ajal või enne lapseootele jäämist sööma tasakaalustatult ja rohkesti looduslikult folaati sisaldavaid toiduaineid. Enamikul naistest on siiski väga raske saada soovitatud päevast foolhappe kogust ainult toiduga ning seetõttu võib paljudel juhtudel olla soovitatav tarbida lisaks foolhappe toidulisandeid või foolhappega rikastatud toiduaineid.

Miks on üks parimaid foolhappe vorme just L-metüülfolaat?

L-metüülfolaat ehk metüülitud folaat on folaadi aktiivne vorm, mida keha saab kohe kasutama hakata. Samuti on see ka üks ohutuimaid, stabiilseimaid ja bioefektiivseimaid loodusliku foolhappe vorme, mida sisaldavad näiteks ka rohelised lehtköögiviljad. L-metüülfolaat, mis on kombineeritud kaltsiumisoolaga imendub kehas stabiilsemalt, kui L-metüülfolaat kombineerituna glükoosamiinisoolaga.

Foolhappe soovituslik päevane tarbimine ehk foolhappe tarbimise ülempiirid

Kuna foolhape toidulisanditest ja rikastatud toiduainetest imendub kehas suuremal määral (väidetavalt kuni 85%), kui looduslikest toiduainetest pärit folaat (keskmiselt kuni 50%), siis peab seda foolhappe toidulisandite tarbimisel arvesse võtma.

National Institutes of Health (NIH) andmetel on toidulisanditest või rikastatud toiduainetest saadava foolhappe aktsepteeritav ülemine tarbimistase:

  • Sünnist kuni 6 kuu vanuseni: andmed puuduvad
  • 7–12 kuud: andmed puuduvad
  • 1-3 aastased: 300 mcg
  • 4-8 aastased: 400 mcg
  • 9-13 aastased: 600 mcg
  • Teismelised 14 – 18 aastased tütarlapsed: 800 mcg
  • Teismelised 14 – 18 aastased poisid: 800 mcg
  • Täisealised 19 + aastased naised: 1000 mcg
  • Täisealised 19 + aastased mehed: 1000 mcg
  • Rasedad vanuses 14 – 18 aastat: 800 mcg
  • Rasedad vanuses 19 + aastat: 1000 mcg
  • Imetavad emad vanuses 14 – 18 aastat: 800 mcg
  • Imetavad emad vanuses 19 + aastat: 1000 mcg

Foolhape ja selle koosmõju ravimitega

Foolhape võib häirida teiste ravimite mõju ja ka vastupidi, osade ravimite sisaldus veres võib mõjutada foolhappe imendumist. Seega räägi enne foolhappe toidulisandite tarbimist oma arsti või apteekriga.

Toote valmistamisel on järgitud Euroopa Liidu toiduhügieeni määruse EU 852/2004, rahvusvahelise toiduohutuse standardi ISO 22000:2018 nõudeid ning HACCP põhimõtteid

Ecobiotic

Ecobiotic on toidulisand, mis sisaldab inimspetsiifilisi piimhappebakterid. mis toetavad soolestiku mikrofloorat ning osalevad aktiivselt toitainete lõhustamises ja imendusmises.

Päevane annus 2 kapslit sisaldab kokku ligi 40 miljardit piimhappebakterit, mis on piisav kogus nn „kasulike“ bakterite konsentratsiooni tõstmiseks organismis. Piimhappebakterite tarbimine aitab peale antibiootikumi kuuri tagada tasakaalu soolestiku mikroflooras ning parandada organismi kaitsemehhanismi. Kasulike bakterite juurde manustamine probiootikumide näol aitab kaasa hea tervise säilitamisele. mahuaine: riisijahu Toodet on soovitav kasutada 2 kapslit päevas tühjale kõhule nt enne magama minekut. Tundliku mao korral 30 minutit enne või peale sööki. Kapsleid manustada veega. Toote kogus: 90 vegetaarset kapslit, 500 mg kapsel, neto 45 g
 KOENSÜÜM Q10   
Ubikinooli ja ubikinooni sünergia
Kahe Q10 vormi ubikinoon ja ubikinool peamine erinevus on molekuli redutseerimistasemes. Ubikinoon on koensüüm Q10 oksüdeeritud vorm ja ubikinool on aktiivne redutseeritud vorm. Koensüümi Q10 mõlemat vormi leidub naturaalselt nii toidus kui ka inimkehas. Samas on suurem osa toidu ja toidulisanditega saadavast Q10 koensüümist ubikinoon. Soole seinas ja maksas muundatakse ubikinoon ubikinooliks, mis on koensüümi Q10 aktiivne redutseeritud vorm. Aktiivset ubikinooli saab organism koheselt ja hõlpsasti kasutada. Ecosh kasutab oma tootes kvaliteetset KANEKA UBIQUINOL™ stabiliseeritud ubikinooli toorainet, mis on bioidentne organismis toodetava koensüümiga Q10. Ubikinooli ja ubikinooni koos võtmisel on mitmeid eeliseid:
  • Sünergiline toime: Ubikinool ja ubikinoon toimivad kehas koos ning moodustavad redoks-paari, mis aitab paremini säilitada koensüüm Q10 ringlust ja optimeerida selle toimet. Mõlemad vormid saavad teineteist täiendada ja tugevdada.
  • Individuaalsed vajadused: Mõned inimesed võivad omada eelistusi ubikinooli või ubikinooni suhtes, kuid nende vajadused võivad ajas muutuda või erineda vastavalt elustiilile ja tervislikule seisundile. Kombineeritud kooslus pakub paindlikkust neile, kes soovivad mõlema vormi eeliseid kasutada.
  • Vanuse ja terviseseisundi kaalutlused: osad uuringud viitavad sellele, et ubikinool võib olla eelistatud vanematele inimestele või neile, kellel on juba oksüdatiivse stressi märke, samas kui ubikinooni võivad eelistada nooremad inimesed.
  KOOSTISOSAD: mahuaine: riisijahu, glaseeraine: pullulaan (taimne kapsel), koensüüm Q10 (ubikinoon), koensüüm Q10 (ubikinool, KANEKA UBIQUINOL™ stabiliseeritud pulber). MANUSTAMINE: 1 kapsel päevas koos toiduga, soovitavalt hommikul. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Toidulisandit ei kasutata mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili. Hoida toodet lastele kättesaamatus kohas. Koensüüm Q10 mõju hakkab ilmnema pärast 2-4 nädalast tarbimist, kuni on saavutatud selle kontsentratsiooni vajalik tase organismis. Vitamiin Q10 omastamist soodustab samaaegne rasvu sisaldavate toodete kasutamine. SÄILITAMINE: Hoida toodet kuivas, suletuna, toatemperatuuril kuni 25 °C ja kaitstuna otsese päikesevalguse eest. TOOTE KOGUS: 60 kapslit, netokogus 42 g
 
PÄEVANE ANNUS SISALDAB
1-2 kapslit
% NRV*
Vitamiin B5 (D-kaltsiumpantotenaat)
125 – 250 mg
2083 / 4167 %
Vitamiin B3 (nikotiinamiid)
50 – 100 mg NE
313 / 625 %
Vitamiin B1 (tiamiinvesinikkloriid)
25 – 50 mg
2273 / 4545 %
Koliin B4 (fosfatidüülkoliin sojast)
25 – 50 mg
Inositool
25 – 50 mg
Vitamiin B2 (naatriumriboflaviin-5′-fosfaat)
18,75 – 37,5 mg
1339 / 2679 %
Vitamiin B6 (püridoksaal-5′-fosfaat)
12,5 – 25 mg
893 / 1786 %
Vitamiin B7 (D-biotiin)
250 – 500 µg
500 / 1000 %
Vitamiin B9 (kaltsium-L-metüülfolaat)
100 – 200 µg
50 / 100%
Vitamiin B12 (metüülkobalamiin)
75 – 150 µg
3000 / 6000 %
% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele (NRV – Nutrient Reference Value)

B-KOMPLEKS

tootes aitab tiamiin (B1) kaasa normaalsele südame talitlusele, niatsiin (B3) närvisüsteemi ning folaat (B9) immuunsüsteemi normaalsele talitlusele. Riboflaviin (B2) aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest. Pantoteenhape (B5) aitab kaasa normaalsele energiavahetusele. Vitamiin B6 aitab kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele ning vähendada väsimust ja kurnatust.
B-kompleks
Mida tähendab bioaktiivne?  Bioaktiivne aine on koheselt valmis minema biokeemiliste muundumiste ehk ainevahetuse võrgustikku, mis on organismide elu aluseks. Mitteaktiivsed vitamiinid tuleb rakus esmalt muuta aktiivseks, kuid bioaktiivne vitamiin on koensüümses vormis ja ei nõua enam rakus lisa reaktsioone. B-vitamiinidel on organismis täita hulganisti väga erinevaid ja olulisi funktsioone:
  • Tiamiin (vitamiin B1) aitab kaasa normaalsele südame talitlusele.
  • Riboflaviin (vitamiin B2) aitab hoida normaalset nägemist ja kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest.
  • Niatsiin (vitamiin B3) aitab kaasa normaalsele energiavahetusele ning vähendada väsimust ja kurnatust.
  • Koliin (vitamiin B4) aitab kaasa normaalsele homotsüsteiini ja rasvaainevahetusele ning säilitada maksa talitlust.
  • Pantoteenhape (B5) aitab kaasa steroidhormoonide, vitamiin D ja teatavate neurotransmitterite normaalsele sünteesile ja ainevahetusele.
  • Vitamiin B6 aitab kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele, immuunsüsteemi talitlusele ning vähendada väsimust ja kurnatust.
  • Biotiin (vitamiin B7) aitab hoida juukseid, nahka ja limaskesti normaalsena.
  • Folaat (vitamiin B9) osaleb rakujagunemise protsessis, aitab kaasa normaalsele aminohapete sünteesile ja vereloomele.
  KOOSTISOSAD: mahuaine: riisijahu, vitamiin B5 (D-kaltsiumpantotenaat), glaseeraine: pullulaan (taimne kapsel), vitamiin B3 (nikotiinamiid), vitamiin B1 (tiamiinvesinikkloriid), koliin (fosfatidüülkoliin SOJAST), inositool, vitamiin B2 (naatriumriboflaviin-5′-fosfaat), vitamiin B6 (püridoksaal-5′-fosfaat), vitamiin B7 (D-biotiin), vitamiin B9 (kaltsium-L-metüülfolaat), vitamiin B12 (metüülkobalamiin). ALLERGEENID: Koliin B4 vitamiin sisaldab soja MANUSTAMINE: 1 kuni 2 kapslit päevas koos veega. Toodet manustada soovitavalt hommikuti peale sööki 1-6 kuu jooksul, vastavalt vajadusele. Soovitatud annust ei tohi ületada. Raseduse, rinnaga toitmise ning ravimite tarvitamise korral konsulteerida arsti või apteekriga. Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku eluviisi. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Pikaajaline vitamiin B6 (üle 10 mg päevas) kasutamine võib põhjustada kerget kipitust ja tuimust. Vitamiin B6 kõrge sisalduse tõttu ei sobi toidulisand lastele tarbimiseks. SÄILITAMINE: toodet hoida kuivas ja toatemperatuuril, mitte üle 25 °C ning kaitstuna otsese päikesevalguse eest. NETOKOGUS: 90 taimset kapslit, netokaal 61 g REALISEERIMISAEG: vaata pakendilt Toote valmistamisel on järgitud Euroopa Liidu toiduhügieeni määruse EU 852/2004, rahvusvahelise toiduohutuse standardi ISO 22000:2018 nõudeid ning HACCP põhimõtteid.

PÄEVANE ANNUS SISALDAB

3 kapslit

% NRV *

Magneesium (1500 mg magneesiumdiglütsinaadist)

270 mg

72 %

Vitamiin B6 (püridoksaal-5′-fosfaat)

6 mg

429 %

% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele (NRV – Nutrient Reference Value)

MAGNEESIUM GLÜTSINAAT

koos imendumist soodustava bioaktiivse B6-vitamiiniga aitab magneesium kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele. Magneesium ja B6-vitamiin aitavad vähendada ka väsimust ja kurnatust.

Magneesium on inimese organismis üks tähtsamaid mineraale ja seetõttu on ka äärmiselt oluline, et magneesium mida tarbid, oleks kvaliteetne, kontrollitud ja hästi imenduv. 

KOOSTISOSAD: magneesiumdiglütsinaat (magneesium), glaseeraine: pullulaan (taimne kapsel), püridoksaal-5′-fosfaat (vitamiin B6).

MANUSTAMINE: 3 kapslit päevas koos toidu ja klaasitäie veega. Parim aeg magneesiumi manustamiseks on õhtul. Soovitatud annust mitte ületada.

Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku eluviisi. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

SÄILITAMINE: Hoida suletuna kuivas kohas, toatemperatuuril kuni 25 °C ja päikese eest kaitstult.

TOOTE KOGUS: 90 taimset kapslit, netokogus 59 g

Magneesium ja selle olulisus inimkehale

Magneesiumi peetakse kriitiliselt oluliseks mineraalaineks, mida keha lihtsalt peab saama toidust, kuna organism ei suuda seda ise kuidagi tekitada.

Magneesium osaleb rakujagamise protsessis ja aitab kaasa elektrolüütide tasakaalule,  närvisüsteemi normaalsele talitlusele, normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele, normaalsele valgusünteesile, normaalsele energiavahetusele, normaalsele lihaste tööle ning väsimuse ja kurnatuse vähendamisele. Lisaks aitab magneesium normaalsena hoida ka luid ja hambaid.

Üks paremini imenduvatest magneesiumi vormidest ongi just magneesium-glütsinaat, seega magneesium-glütsinaati sisaldavad magneesiumi tabletid ja kapslid ongi just need, mida keha hästi omastada suudab.

Toidulisandis sisalduv magneesium:

  • Aitab vähendada väsimust ja kurnatust.
  • Aitab kaasa elektrolüütide tasakaalule.
  • Aitab kaasa normaalsele energiavahetusele.
  • Aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele.
  • Aitab kaasa normaalsele lihaste tööle.
  • Aitab kaasa normaalsele valgusünteesile.
  • Aitab kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele.
  • Aitab hoida luid normaalsena.
  • Aitab hoida hambaid normaalsetena.
  • Osaleb rakujagunemise protsessis.

Toidulisandis sisalduv vitamiin B6:

  • Aitab kaasa normaalsele tsüsteiini sünteesile.
  • Aitab kaasa normaalsele energiavahetusele.
  • Aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele.
  • Aitab kaasa homotsüsteiini normaalsele ainevahetusele.
  • Aitab kaasa normaalsele valgu- ja glükogeeniainevahetusele.
  • Aitab kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele.
  • Aitab kaasa vere punaliblede normaalsele moodustumisele.
  • Aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele.
  • Aitab vähendada väsimust ja kurnatust.
  • Aitab kaasa hormonaalse aktiivsuse regulatsioonile.

Magneesiumi jaotumine inimkehas ja probleemid magneesiumipuuduse diagnoosimisega

Magneesiumi jaotumine inimkehas. Magneesiumipuudust on meditsiiniliselt raske diagnoosida, sest vere- ja uriiniproovid ei pruugi puudusest alati õiget pilti näidata. Nimelt, vereseerumis leidub kogu keha magneesiumivarudest kõigest vaid 0,8% magneesiumi. Ülejäänud osa jaotub pehmetes kudedes (19%), lihastes (27%) ja valdav enamus luudes (53%). Kuni üks kolmandik luusse talletatud magneesiumist on vahetatav ja kuigi luus sisalduv magneesiumi üldkogus võib olenevalt east muutuda, jääb luu kõige olulisemaks talletatud ja vahetatava magneesiumi piirkonnaks.

Vereanalüüsid magneesiumipuuduse testimiseks. Kui magneesiumi kontsentratsioon veres veidikenegi langeb, suureneb oht südamelihase infarktile. Selle ärahoidmiseks võtab keha kõigist oma reservuaaridest, nii luudest, lihastest, rakkudest, kui teistest kudedest magneesiumi vähemaks, et hoida magneesiumitaset veres stabiilsena. Seega, võimaliku magneesiumipuuduse väljaselgitamiseks vereanalüüsi tehes, võibki analüüsi tulemus jääda täiesti normi piiresse, samas, kus rakud ja muud koed võivad magneesiumist täiesti tühjad olla.

Uriinianalüüsid magneesiumipuuduse testimiseks. Samuti ei pruugi võimalikust magneesiumi defitsiidist õiget pilti anda uriinianalüüs. Seda just seetõttu, et magneesium uriinis ei ole filtreeritava magneesiumi suure hulga ning muutuva reabsorptsiooni ja sekretsiooni tõttu vastavuses ei tarbitud magneesiumi koguse, ega ka magneesiumi seisundiga organismis. Lisaks sõltub magneesiumi kogus uriinis ka ekstartsellulaarse vedeliku mahust ja kaltsiumi konsentratsioonist plasmas.

Seega ei pruugi ei uriini ega ka vereseerumi magneesiumitase alati peegeldada tegelikku magneesiumi hulka kehas ning magneesiumi defitsiidi diagnoosimisel peaks lähtuma võimalikest riskiteguritest. Enne toidulisandite tarbimist pea nõu ka oma perearstiga.

Magneesiumi defitsiit, selle võimalikud riskitegurid ehk põhjused ja peamised tunnused

Hinnanguliselt ei saa toiduga piisaval hulgal magneesiumi kätte ligikaudu 60% täiskasvanutest. Arvatavasti põhjustavad sellist defitsiiti toitumistavad, tervislikud eripärad, ravimid ja ka tänapäevased põllumajandustehnikad. Nimelt, väidatavalt võib mineraalainete sisaldus köögiviljades olla viimase 100 aasta jooksul vähenenud lausa 80-90% võrra.

Magneesiumipuuduse võimalikud põhjused ja riskitegurid

  • Toitumistavad, nagu näiteks suur limonaadi, alkoholi, kohvi ja töödeldud toiduainete tarbimine.
  • Vaimne ja füüsiline stress.
  • Magneesiumi imendumist mõjutavate ravimite kasutamine (nt diureetikumid, antatsiidid, suukaudsed kontratseptiivid).
  • Teatud tervislikud seisundid.

Magneesiumi defitsiidist võivad märku anda:

  • lihasspasmid ja krambid, samuti jalakrambid ja silmalau tõmblused,
  • unehäired,
  • kõhukinnisus,
  • pinge,
  • väsimus ja nõrkus,
  • torkimistunne või surinad ehk sipelgad kätes ja jalgades,
  • liigne erutuvus, närvilisus ja kalduvus ärevusele.

Magneesiumi imendumine ning magneesiumi tablettide ja kapslite efektiivsus – üks paremini imenduvaid magneesiumi vorme ongi just magneesiumglütsinaat

Vastavalt erinevatele võrdlustele peetakse parima imenduvusega ja omastatavusega magneesiumi vormideks magneesiumtsitraati ja magneesiumglütsinaati ehk laktaati.

Uuringute kohaselt sobib magneesium-glütsinaat (nimetatud ka kui magneesiumdiglütsinaat, magneesium-bisglütsinaat-kelaat ja magneesium-bisglütsinaat), kui üks paremini imenduvaid vorme väga hästi just neile, kellel on soolehäired (nt kõhulahtisus, või kes on läbinud soolevähendus operatsiooni), kuna magneesiumglütsinaat imendub hästi ka erinevatest soole osadest.

Kuigi magneesium-glütsinaati sisaldavad magneesiumi kapslid ja tabletid imenduvad hästi ka iseseisvalt, aitavad mõned sobivad vitamiinid seda veelgi paremini teha. Magneesiumi omastatavust soodustavad B-grupi vitamiinid, eriti B6 vitamiin. Mineraalidest soodustavad imendumist kaltsium, kaalium, naatrium jne. Seetõttu on magneesiumi tablette alati hea võtta koos toiduga, et ka kõik teised vajalikud ained oleksid kättesaadavad. Vitamiin B6 aitab määrata, kui palju magneesium rakkudesse imendub.

Ecoshi magneesium-glütsinaadi toidulisandile on magneesiumi paremaks imendumiseks lisatud bioaktiivne vitamiin B6 (püridoksaal-5′-fosfaat).

Bioaktiivne magneesium+B6 (magneesium-glütsinaat) aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele ja normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele. Lisaks aitab magneesium+B6 vähendada väsimust ja kurnatust.

Miks on head just bioaktiivsed magneesiumi tabletid, või veelgi parem kapslid?

Bioaktiivsed vormid on muudetud keha ainevahetuse jaoks sobivaks, et kurnatud keha ei peaks kulutama energiat passiivse vormi muundamiseks aktiivseks. Seega on keha jaoks kergemini omastatavad just sellised magneesiumi tabletid või kapslid, mis ühendab endas ka bioaktiivset B6 vitamiini.

Miks magneesiumi kapslid on paremad kui magneesiumi tabletid?

Magneesiumi kapslid on magneesiumi tablettidest paremad seetõttu, et need on tavaliselt vähem töödeldud kui magneesiumi tabletid. Nimelt, selleks, et saada endale omane kuju ja ka enamvähem talutav maitse, vajavad magneesiumi tabletid mitmesugust suuremat mehaanilist sekkumist.

Tablette kuivatatakse, pressitatakse, lisatakse erinevaid maitseained ning lisaks mängib tablettide säilitamisel suuremat rolli ka niiskus. Seetõttu vajab magneesiumi tablett ka rohkem lisaaineid. Magneesiumi kapslid, aga nii palju töötlemist ega lisaaineid ei vaja ning neid on oluliselt lihtsam neelata. Ecoshi magneesium-glütsinaat kapsleid võib avada ja poolitada ning need sobivad tarbimiseks ka lastele alates koolieast.

Kui palju magneesiumi vajab sinu keha päevas?

National Institutes of Health (NIH) andmetel on magneesiumi soovituslik päevane tarbimine:

  • Sünnist kuni 6 kuu vanuseni: 30 mg*
  • 7–12 kuud: 75 mg*
  • 1-3 aastased: 80 mg/päevas
  • 4-8 aastased: 130 mg/päevas
  • 9-13 aastased: 240 mg/päevas
  • Teismelised 14 – 18 aastased tütarlapsed: 360 mg/päevas
  • Teismelised 14 – 18 aastased poisid: 410 mg/päevas
  • Täisealised 19 – 30 aastased naised: 310 mg/päevas
  • Täisealised 19 – 30 aastased mehed: 400 mg/päevas
  • Täisealised 31 – 50 aastased naised: 320 mg/päevas
  • Täisealised 31 – 50 aastased mehed: 420 mg/päevas
  • Naised vanuses 51+ aastat: 320 mg
  • Mehed vanuses 51+ aastat: 420 mg
  • Rasedad vanuses 14 – 18 aastat: 400 mg/päevas
  • Rasedad vanuses 19 – 30 aastat: 350 mg/päevas
  • Rasedad vanuses 31 – 50 aastat: 360 mg/päevas
  • Imetavad emad vanuses 14 – 18 aastat: 360 mg/päevas
  • Imetavad emad vanuses 19 – 30 aastat: 310 mg/päevas
  • Imetavad emad vanuses 31 – 50 aastat: 320 mg/päevas

*Piisav tarbimine.

Toote valmistamisel on järgitud Euroopa Liidu toiduhügieeni määruse EU 852/2004, rahvusvahelise toiduohutuse standardi ISO 22000:2018 nõudeid ning HACCP põhimõtteid.

PÄEVANE ANNUS SISALDAB
2-4 kapslit
% NRV*
Harilik kuradisarv (sisaldab 90% saponiine)
800 – 1600 mg
Siberi ženšenn
30 – 60 mg
L-arginiin
30 – 60 mg
Vitamiin E
6 mg α-TE – 12 mg α-TE
50 – 100 %
Tsink
5 – 10 mg
50 – 100 %
Seleen
150 μg – 300 μg
273 – 545 %
% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele (NRV – Nutrient Reference Value)

TESTOBOOST

Toetab mehelikku võimekust  
Testoboost
Tootes sisalduv harilik kuradisarv ehk Tribulus terrestris on mitmeaastane taim, mis kasvab peamiselt Indias ja Aafrikas. See on taim, mis toetab mehelikku seksuaalset võimekust. Tribulus terrestris toetab ka südame tervist ja mõjub rahustavalt närvisüsteemile. Siberi ženšenn ehk Eleutherococcus senticosus toniseerib füüsilisi ja vaimseid võimeid nõrkuse, kurnatuse ja väsimuse korral. Seleen aitab kaasa normaalsele spermatogeneesile ja kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest. Tsink aitab kaasa normaalsele viljakusele ja reproduktsioonile. KOOSTISOSAD: Harilik kuradisarv (Tribulus terrestris) kuivekstrakt viljadest, saponiinide sisaldusega 90%, glaseeraine: pullulaan (taimne kapsel), Siberi ženšenn e. harilik eleuterokokk e. harilik ogapaanaks (Eleutherococcus senticosus) juure 20:1 ekstrakt, L-arginiin, tsinkdiglütsinaat, D-α-tokoferüülhappesuktsinaat (vitamiin E), L-selenometioniin (seleen). MANUSTAMINE: 2 kuni 4 kapslit päevas. Soovitatav manustamise kuur on 4-6 nädalat järjest ja seejärel teha 2-4-nädalane paus. Pärast pausi jätkata soovi korral toote kasutamist. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Toidulisandit ei kasutata mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili. Hoida toodet lastele kättesaamatus kohas. Krooniliste haiguste ja ravimite tarvitamise korral konsulteerida arsti või apteekriga. SÄILITAMINE: Hoida suletuna kuivas kohas, toatemperatuuril kuni 25 °C ja päikese eest kaitstult. TOOTE KOGUS:  90 taimset kapslit, netokogus 45 g