Tootekirjeldus | Elina Naan soovitab: "Raamat, mille võiksid läbi töötada nii mehed, kui naised. Ürgsetest instinktidest on tänapäeval ja tulevikus aina enam kasu, et sel planeedil ellu jääda. See on austusavaldus elule ja loodule ‒ kõik on üks."
Müüte ja pajatusi ürgnaise arhetüübist
Clarissa Pinkola Estés
Eluterve naisterahvas on paljuski hunditaoline: ta on võimas, vaistlik, elujõudu pilgeni täis, kartmatu leidlik ja ustav. Ta on võimeline kõrgele kargama, saaki küttima, elu andma ja elu eest seisma. Eemaldumine ürgloodusest on põhjustanud nihke tänapäeva naise isiksuses
Clarissa Pinkola Estés: “Selle raamatu pealkiri on Naised, kes jooksevad huntidega. Müüte ja pajatusi ürgnaise arhetüübist. Teos sai alguse minu uurimustest metsloomade, iseäranis huntide kohta. Elutervetel huntidel ja elutervetel naisterahvastel langevad teatavad hingejõujooned kokku: mõlematel on terav aistmismeel, mängualdis vaim ja kõrgendatud pühendumisvõime. Hundid ja naisterahvad on sugulased oma uudishimuliku loomuse poolest, oma suure hingejõu ja kannatlikkuse poolest. Neil on sügavad vaistud, nad keskenduvad pingsalt hoolekandele oma järeltulijate, oma elukaaslaste ja oma karja suguvõsa eest. Elukogemuse varal kohandavad nad end pidevalt muutuva keskkonnaga. Nad on meeletult meelekindlad ja väga vaprad.” | Minu aktiivne beebi. Arendavad harjutused sünnist esimese sammuni
Maarja Säde
Igapäevane beebiga võimlemine aitab kujundada lapse õigeid liigutusmustreid ja soodustab tema füüsilist arengut. Ühestki lapse motoorse arengu etapist ei tohiks üle hüpata – püüa pühendunult keskenduda igale neist. Koos lõbusalt tegutsedes tugevneb side Sinu ja lapse vahel. Raamat annab julgust ja õpetab, kuidas beebile tema esimesel eluaastal kasvamisel toeks olla.
Maarja Säde õppinud Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas füsioteraapia eriala ning omab terviseteaduste magistrikraadi. Beebidega töötamise soov tekkis tal bakalaureuse lõpupraktikal, kus Maarja sai kuu aega oma õpitud oskusi praktiseerida Tartu Ülikooli Lastehaigla füsioterapeudi Ülle Utsali käe all. Füsioterapeudina asus ta tööle juba magistriõpingute esimesel aastal: “Mul tekkis võimalus Ida-Tallinna Keskhaiglas töötada just pisikeste beebide ja lapseootel naistega. Ida-Tallinna Keskhaiglas olen töötanud peaaegu kuus aastat”. Hetkel on Maarja Säde kodune ja tal on kaks last.
Oma igapäevatöös füsioterapeudina tekkis Maarja Sädel vajadus adekvaatse harjutuste materjali järgi, sest lapsevanemad kippusid unustama teraapias nähtud harjutusi. Olles ise lapsevanem, siis teab ta, et on vaja palju erinevaid beebiga seonduvaid asju meeles pidada. Pole midagi imekspandavat selles, kui koju jõudes ettenäidatud harjutused lapsevanematel juba ammu ununenud on. “Seoses sellega tekkis mul mõte teha oma raamat „Minu aktiivne beebi – arendavad harjutused sünnist esimese sammuni“, kus on kirja pandud olulisemad beebi arenguga seotud küsimused”, räägib Maarja. Tänu raamatule on lapsevanematel võimalus kodus kogu harjutusvara ja olulisemad õpetussõnad meelde tuletada või iseseisvalt ära õppida.
“Esimesel eluaastal vajab iga beebi vanemate erilist lähedust ja tuge, sest lapse füüsiline areng teeb läbi suure hüppe. Lapse eest hoolitsemine ei tähenda ainult eakohast toitu ja puhast peput: oluline on temaga suhelda, rääkida, võimelda. Selleks ei ole vaja minna mänguringi – väga palju saab ära teha kodus, oma harjumuspärases keskkonnas ja ajal, mil nii ema kui laps tunnevad end heatujulisena. Raamatus „Minu aktiivne beebi“ õpetatakse lihtsalt ja arusaadavalt eakohaseid tegelusi imikuga ning selgitatakse, miks üks või teine harjutus on just selles eas hädavajalik. Imikuga koos olemiseks tuleb võtta aega ja nautida hetke – laps on väike väga lühikest aega.”
Reet Raukas, lastearst
Raamatut soovitab Eesti Füsioterapeutide Liit.
| Beebimassaaž ja -jooga
Maarja Säde
Beebimassaažil ning beebijoogal on palju psühholoogilisi ning füsioloogilisi kasutegureid. Beebijooga harjutused stimuleerivad lapse peaaju arengut ning aitavad tal õppida erinevaid eakohaseid motoorseid oskusi. Lisaks mõnusale kvaliteetaja veetmisele oma lapse seltsis aitavad beebimassaaž ja mõnusad beebijooga harjutused kaasa lapse füüsilisele arengule, positiivsete emotsioonide ja elukogemuste loomisele, parandavad lapse unekvaliteeti, kiirendavad tema vereringet ning ainevahetust ja aitavad kaasa ka kõige enam levinud beebiea mure – gaasivalude – leevendamisele.
Tee beebile massaaži, kui:
* tal esinevad lihaspinged
* tal on probleemid liigesliikuvusega
* ta on rahutu ning tema unekvaliteet on halb
* tal esinevad gaasivalud, nabasong või kõhukinnisus
* tal esineb ühe kehapoole liigse kasutamise tõttu asümmeetriline kehaasend
Miks beebit masseerida ja koos harjutusi teha? Sest kasu on neist tohtutult: alustades omavahelise sideme tekitamisest ja lõpetades lapse eakohase arengu toetamisega. Et seda kõike oma lapsele pakkuda, ei pea teda viima kvalifitseeritud massööri juurde ega spetsiaalsetesse võimlemisringidesse. Tuleb leida sobilik hetk, usaldada iseennast ja seda, et just Sina tunned oma beebit kõige paremini. Raamat süstib õiges koguses julgust ning annab kasulikke teadmisi, kuidas ja millest alustada.
Triin Maasikas, doula ehk pere- ja sünnitoetaja
Maarja Säde on õppinud Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas füsioteraapia eriala ning omab terviseteaduste magistrikraadi. Ida-Tallinna Keskhaiglasse asus ta füsioterapeudina tööle juba magistriõpingute teisel aastal. Lisaks viib Maarja läbi grupivõimlemistunde emadele ja beebidele ning nõustab eraviisiliselt lapsevanemaid lapse arenguga seotud küsimustes. Tema eesmärgiks on populariseerida lapse loomulikku motoorset arengut ja teha seda võimalikult harmooniliselt nii lapse kui ema jaoks. Harjutused tema raamatutes on põhjalikult läbi mõeldud ning esitatud lihtsalt ja mõistetavalt.
Maarja Säde esimene raamat „Minu aktiivne beebi” ilmus 2017. aastal ja on jätkuvalt paljude Eesti emade lemmik.
Raamat on tõlgitud ka läti ja leedu keelde.
| Raamat, mida su vanemad võinuks lugeda
(JA MILLE LUGEMISE EEST SU LAPSED SIND TÄNAVAD)
Philippa Perry
Kuidas olla parem lapsevanem?
Tunnustatud psühhoterapeut Philippa Perry selgitab humoorikalt ja haaravalt, millised aspektid laste kasvatuses on tõeliselt olulised ja missuguseid käitumismustreid tasuks kindlasti vältida.
„Ideaalse retsepti” asemel pakub Philippa Perry palju suuremat pilti vanema-lapse hea suhte saavutamisest ja aitab muuhulgas:
- mõista, kuidas sinu enda kasvukeskkond lapse kasvatamist mõjutab;
- vältida või parandada vigu, mida sa tõenäoliselt teed;
- murda negatiivseid käitumismustreid ja harjumusi;
- hallata nii enda kui ka lapse tundeid;
- mõista erisuguste käitumiste tagamaid.
Oleme aastatuhandeid minevikku ja kes teab kui pikalt tulevikku ulatuvas ahelas vaid imepisikesed lülid. Õnneks suudame oma isiklikku lüli vajadusel muuta.
| RAAMAT
LUND TILISTADA SAAB LUMIKELLUKESEGA
Autor: Kaire Kaur Daniel
See on raamat koduõppest, haridusest ja haritusest, usaldusest enda tarkusesse ja iseendasse. Kui ma mõtlen, mis on minu jaoks haridus, siis esimene ja kõige tähtsam seos tekib vabadusega, vaimse vabadusega. Vabadus olla mina ise, vabadus ja oskus kasutada oma mõistust ilma teiste käskude ja keeldudeta, teha ise valikuid ja otsuseid. Haridus on minu jaoks ka looming. Ma loon ise oma hariduse, harituse ja koos sellega oma maailma. Oma väärikama maailma.
Triina ja Marrin on koduõppel seitsmendat aastat. Need aastad on pakkunud palju otsimisi ja leidmisi ning avastamisrõõmu. Keegi meist pole kordagi kahetsenud ega kahelnud valitud tees. Me oleme võitnud koduõppest väga palju! | Elutähtis nimmelihas
Jo Ann Staugaard-Jones
Füüsilise, emotsionaalse ja vaimse heaolu ühendamine
Nimmelihas on ainus lihas meie organismis, mis ühendab ülakeha alakehaga ning mille tähtsus laieneb kogu energiasüsteemile ja närvidele. Paiknedes sügaval puusaliigese ees- ja lülisamba allosas, omab suur nimmelihas keha rühi, liikumise ja üldise heaolu juures kriitilist tähtsust. Kuna meie eluviis on muutunud oluliselt istuvamaks, on nimmelihasega seotud alaselja- ja puusavalud üha enam levinud.
Raamatus näidatakse, kuidas seda elutähtsat lihast harjutustega õigesti kasutada, tugevamaks muuta ja tasakaalus hoida. Uuritakse ka nimmelihase ja juuretšakra vahelist seost koos nimmelihast stimuleerivate joogapooside ja -asenditega.
Kaheksakümnel värvilisel illustratsioonil kujutatakse anatoomilisi detaile ja näidatakse olulisi venitus- ja jõuharjutusi, millega inimkeha kõige olulisemat skeletilihast praktiliselt ja igakülgselt tervendada.
“Selles raamatus leidub nii kehtivaks peetavalt õpetlikku kui ka traditsioonilistest raamidest väljuvat ja vaidlusi tekitavat. Mis teebki selle lugemise huvitavaks.” Kristjan Port
“Seljavalu just selles piirkonnas juhatas ka mind 30 aasta eest jooga juurde. Täna tean, et tasakaalus nimmelihas ei lase pingetel ja stressil sinna koguneda. Nimmelihas on ehe näide sellest, kuidas kõik meie organismis on omavahel täiuslikuks tervikuks seotud, puudutades nii hingamist ja emotsioone, füüsist ja vaimu.”
Virge Naeris, Tervise Alkeemia joogatreener
|